Zamknij

Tenisistki z Tuwima mistrzyniami województwa śląskiego. Teraz czas na zawody ogólnopolskie

16.10, 16.11.2022 Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała/JacK Aktualizacja: 16.14, 16.11.2022
Skomentuj fot.organizatora / Weronika Indeka, Laura Gruchała, Klaudia Folek, Justyna Antos. Opiekun drużyny: Anna Karkoszka.
REKLAMA

Tenisistki z Bielska-Białej reprezentujące Zespół Szkół im. Juliana Tuwima zwyciężyły w finałach mistrzostw województwa śląskiego szkół ponadpodstawowych w tenisie stołowym, który odbył się w Bytomiu. To zwycięstwo otworzyło im drogę do zawodów ogólnopolskich.

14 listopada w Bytomiu odbył się Finał Województwa Śląskiego Szkół Ponadpodstawowych w Tenisie Stołowym. W zawodach udział wzięło 8 trzyosobowych drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie znalazły się dziewczęta z Bielska- Białej, Cieszyna, Katowic, Szczekocin i grały systemem każdy z każdym. 

Stolicę Podbeskidzia reprezentowały uczennice Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima. Zawodniczki Tuwima wygrały swoją grupę po rozegraniu 10 meczów singlowych i 3 deblowych. Wygrana w półfinale 3:2 z uczennicami z Tarnowskich Gór otworzyła drogę do finału, kolejne zwycięstwo 3:2 nad Rudą Śląską pozwoliło cieszyć się z mistrzostwa. 

W skład drużyny Tuwima, która zwyciężyła w zawodach miejskich, rejonowych, półfinałowych i finałowych, weszły: Weronika Indeka, Laura Gruchała, Klaudia Folek, Justyna Antos. Opiekun drużyny: Anna Karkoszka.

Przed zawodniczkami kolejny etap - zawody ogólnopolskie. Gratulujemy dotychczasowych zwycięstw i trzymamy kciuki za kolejne.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała/JacK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%