Zamknij

Sportowe emocje na zawodach Beskidy 2022

14.33, 16.09.2022 M.Fritz/ Starostwo Powiatowe
Skomentuj Sportowe emocje na zawodach Beskidy 2022
REKLAMA

Biegi, skok w dal, skok wzwyż oraz rzut piłeczką palantową – w takich dyscyplinach rywalizowała młodzież w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych BESKIDY 2022. To piąta edycja wydarzenia, które jest efektem polsko-niemieckiej współpracy między powiatem bielskim i powiatem Rhein-Erft.

Starosta bielski Andrzej Płonka podkreśla, że współpraca z powiatem położonym niedaleko Kolonii w Nadrenii Północnej-Westfalii trwa już 23 lata i odbywa się w różnych dziedzinach. Od początku duży nacisk kładziony jest na wspólne działania młodzieży.

 Kiedy okazało się, że oba powiaty mogą pochwalić się dobrymi klubami lekkoatletycznymi postanowiliśmy zorganizować zawody na próbę- raz u nas, raz w Niemczech. Ostatnio przeszkodził nam Covid-19, tym bardziej cieszę się że udało się nam znowu spotkać na bieżni – mówi Andrzej Płonka, starosta bielski. Z ponad 20-osobową delegacją z Rhein-Erft przyjechali wicestarosta Bernhard Ripp i Reiner Brackmann, przewodniczący Regionalnego Związku Lekkiej Atletyki Nadrenii Północnej (Region Południe-Wschód).

W reprezentacji powiatu bielskiego rywalizowali zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice i LKS Orzeł Kozy. Reprezentację miasta Bielsko-Biała tworzyli lekkoatleci Klubu Sportowego Sprint. W niemieckiej grupie byli przedstawiciele 8 klubów. Areną zawodów był stadion lekkoatletyczny w bielskiej Wapienicy, gościnnego KS Sprint.

Rywalizację sportową traktujemy po przyjacielsku. Mamy tu najlepszych naszych zawodników, ale ważniejsze są kontakty między młodzieżą i atmosfera. Chcemy, żeby nasi goście dobrze się u nas czuli. Podobnie jest, kiedy my jedziemy na zawody do Niemiec – mówi Wioleta Homa, trenerka reprezentacji sportowców z powiatu bielskiego. Po rywalizacji na bieżni młodzi sportowcy mogą lepiej się poznać przy kolacji. Jak mówi Homa, tak rodzą się przyjaźnie.

Zawodnikom kibicowali także: Dorota Nikiel z zarządu powiatu, Piotr Kucia - zastępca prezydenta Bielska-Białej, Sebastian Wyszyński - dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Grzegorz Gawęda - radny powiatowy.

Goście z Niemiec podczas 3-dniowego pobytu mieli okazję poznać powiat bielski, wędrując m.in. beskidzkimi szlakami.

(M.Fritz/ Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%