Zamknij

Srebro dla Justyny Iskrzyckiej z Dankowic. To 150 medal zdobyty przez polskich kajakarzy w historii mistrzostw Europy

10.35, 22.08.2022 .
Skomentuj Foto: Polski Związek Kajakarstwa. Justyna Iskrzycka
REKLAMA

Justyna Iskrzycka w parze z Katarzyną Kołodziejczyk zdobyły srebrny medal w wyścigu na 1000 metrów podczas mistrzostw Europy w Monachium. Jest to również medal historyczny bo 150 zdobyty przez polskich kajakarzy na wszystkich mistrzostwach Europy.

Justyna Iskrzycka jest mieszkanką Dankowic w powiecie bielskim, brązową medalistką olimpijską, za swoje osiągnięcia sportowe nagradzana była niejednokrotnie m.in. przez starostę bielskiego.

W rozmowie z dziennikarzami Justyna wyznała, że jej radość jest tym większa, że do złotego medalu zabrakło jej jedynie 0,66 sekundy, a z Kasią Kołodziejczyk mimo, że są w kadrze Polski od wielu lat, przez ostatnie trzy lata wspólnie nie pływały. Ta współpraca rokuje znakomicie na kolejne wspólne występy.

Również w niedzielę na mistrzostwach Polacy zdobyli kilka medali, a przysłowiowy „worek” medali otworzyła właśnie Justyna Iskrzycka, która na dystansie 1000 m K1 wywalczyła również srebro.

Dla Justyny były to ostatnie zawody w minionym sezonie. Gratulując medali, życzymy aby w przyszłości utrzymała swoją wysoką pozycję w światowej elicie kajakarstwa.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%