Zamknij

Trzy dni sportowych zmagań na stadionie w Jaworzu

18:58, 14.07.2022 | źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki
Skomentuj fot Paweł Sowa Wydział Prasowy UMBB - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
REKLAMA

Prawie 900 młodych sportowców wystartuje w weekend w Bielsku-Białej podczas ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, czyli Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce do lat 18. Areną zmagań zawodników będzie stadion lekkoatletyczny przy ulicy Jaworzańskiej 120.

Jak podkreślił podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zapowiadającej olimpiadę, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, bielszczanin Zbigniew Polakowski, to impreza, na której objawią się nowe talenty.

Na Podbeskidzie przyjadą m.in. medaliści mistrzostw Europy z Jerozolimy ze sprinterem Markiem Zakrzewskim i tyczkarzem Michałem Gawendą na czele

Bielsko-Biała, gospodarz zawodów, jest gotowe na przyjęcie młodych sportowców. Jak podkreślają władze zaangażowanie organizacyjne i atmosfera  pozwalają z optymizmem patrzeć na trzydniowe święto sportu.

Przez najbliższe dni możemy, w duchu sportowej atmosfery, wspólnie spędzić czas w ramach ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, czyli mistrzostw Polski U18 w lekkoatletyce. Miasto Bielsko-Biała wspierało, wspiera i będzie wspierać sport. Cieszymy się zatem, że możemy być współorganizatorem mistrzostw. Mamy duży potencjał w infrastrukturze oraz świetny potencjał ludzki - organizatorów, którzy potrafią stanąć na wysokości zadania – mówił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

Jak zauważył wiceprezes PZLA Zbigniew Polakowski mistrzostwa juniorów młodszych to zawody, na których powinny objawiać się nowe lekkoatletyczne talenty.

Impreza tej rangi jest organizowana w Bielsku-Białej po raz trzeci. Zaczynaliśmy w 1987 roku, jeszcze pod nazwą spartakiada młodzieży. Mam nadzieję, że zaczynające się jutro mistrzostwa przyniosą nie tylko bardzo dobre wyniki, ale objawią nam też talenty, które w przyszłości będą zdobywać medale olimpijskie. Chciałbym przypomnieć, że Artur Partyka czy Robert Korzeniowski, którzy startowali właśnie tutaj w spartakiadzie w 1987 roku później stawali na podium igrzysk – mówił wiceprezes.

Zawody startują w piątek rano i potrwają do niedzieli. Wstęp na trybuny jest bezpłatny, transmisja w KP Sport pod linkiem

(źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%