Sekcja amp futbolu funkcjonowała w ramach TS Podbeskidzie przez pięć lat, a jej głównym celem była promocja sportu inkluzywnego i stworzenie warunków do rozwoju zawodników. Z biegiem czasu projekt uległ zmianie i przekształcił się w bardziej komercyjny model, wymagający coraz większych nakładów finansowych. Koszty związane z wynagrodzeniami sztabu trenerskiego, organizacją zgrupowań oraz transferami – w tym zagranicznych zawodników uczestniczących w Amp Futbol Ekstraklasie – przekroczyły możliwości budżetowe klubu - czytamy w oświadczeniu prezesa TS Podbeskidzie.
Mimo wielu wysiłków, mających na celu zapewnienie zespołowi najlepszych warunków do rywalizacji, klub w obliczu bieżących wyzwań finansowych zdecydował się zakończyć współpracę i skupić na projektach sportowych oraz społecznych, które lepiej odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności.
TS Podbeskidzie aktywnie pośredniczy w rozmowach z potencjalnymi partnerami z sektora prywatnego, którzy mogliby przejąć prowadzenie drużyny i zapewnić jej dalszy rozwój. Klub podkreśla, że osiągnięcia amp futbolistów są powodem do dumy i na stałe wpisują się w historię Podbeskidzia.
„Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że Kuloodporni przez pięć lat byli częścią naszej rodziny. Ich sukcesy są dla nas ogromnym powodem do dumy i na zawsze pozostaną ważnym elementem historii klubu” – podkreślił Krzysztof Sałaczyk, prezes zarządu TS Podbeskidzie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz