Zamknij

Sukcesy bielskiego "Janosika"

09:47, 21.02.2024 BR / materiał prasowy / Michał Radko Aktualizacja: 09:55, 21.02.2024
Skomentuj Puchar Europy / Jakub Kurowski Puchar Europy / Jakub Kurowski

Świetne wieści napłynęły z hiszpańskiej Fuengiroli, gdzie rozegrany został Puchar Europy Kadetów w Judo. Jakub Kurowski z PTS Janosik nie miał sobie równych w wadze do 60 kg i zdobył złoty medal tych zawodów.

Droga do zwycięstwa nie była łatwa. W kategorii wagowej do 60 kg wystąpiło aż 54 zawodników. Jakub Kurowski spisał się jednak znakomicie. W fazie grupowej wygrał wszystkie trzy walki i zameldował się w półfinale. Na tym etapie pokonał Francuza Ziyada El Rhaba, zaś w finale zwyciężył w walce z Włochem Thomasem Palillo.

To trzecie podium Kuby w zawodach Pucharu Europy po zeszłorocznej wygranej w Berlinie i drugim miejscu w węgierskim Gyorze.

Puchar Europy. Na podium Jakub Kurowski

Świetnie spisali się w miniony weekend także inni zawodnicy PTS Janosik. W sobotę podczas zawodów Pucharu Polski Juniorów w Rybniku Marika Moś zdobyła złoty medal, a Jakub Kołoczek – srebrny. Siódme miejsce w tych zawodach zajął Nikodem Łaszczok.

Puchar Polski w Rybniku

W kolei w niedzielę, podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego, młodzi judocy Janosika zdobyli aż 14 medali, w tym 10 złotych, co dało im 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzami województwa śląskiego zostali: Milena Żagan, Marika Moś, Szymon Michalik, Jakub Obracaj, Leon Ligęska, Krzysztof Smala, Franciszek Cypcer, Aleksander Zbytniewski, Jakub Kołoczek i Nikodem Łaszczok. Srebrne medale zdobyli Jakub Grzybek i Wojciech Drąg, zaś brązowe Igor Stalka i Krzysztof Wajda.