Zamknij

Polmotors rozbuduje fabrykę automotive w Bielsku-Białej. Firma obiecuje nowe miejsca pracy

13:18, 07.06.2022 | materiał prasowy
Skomentuj Polmotors rozbuduje fabrykę automotive w Bielsku-Białej. Firma obiecuje nowe miejsca pracy
REKLAMA

Polmotors rozbuduje fabrykę automotive w Bielsku-Białej. Koszt inwestycji to prawie 63 miliony. Firma obiecuje nowe miejsca pracy.

  • Nowa inwestycja Polmotors dotyczy rozbudowy zakładu w Bielsku-Białej o 1750 mkw. Ponadto przedsięwzięcie zakłada zakup i zintegrowanie elementów linii produkcyjnej do produkcji elementów karoserii wraz z ich kompletacją w procesie zgrzewania i okrawania laserowego.
  • Koszt inwestycji w Bielsku-Białej wyniesie ok. 63 mln zł. Wsparcie przedsięwzięcia to 18. tego typu decyzja Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) od początku tego roku.
  • Polmotors od ponad 30 lat zajmuje się produkcją struktury karoserii dla pojazdów m.in. takich marek jak AudiBMWMercedesVolkswagen czy grupy Stellantis.

W związku z realizowaną inwestycją Polmotors zobowiązał się również do zwiększenia zatrudnienia w swoich zakładach do połowy 2023 roku.

Decyzja o wsparciu ze strony KSSE wydana została na okres 15 lat. Projekt, który realizowany będzie w ramach istniejącej od 2018 Polskiej Strefy Inwestycji (PSI), pozwoli firmie na zwolnienie w tym okresie z podatku CIT i PIT.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje swoim zasięgiem woj. śląskie i sześć powiatów woj. opolskiego. Aktualnie działa w niej ponad 540 firm, które łącznie zainwestowały ok. 42 mld zł i utworzyły ponad 90 tys. miejsc pracy.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%