Zamknij

Nowe osiedle komunalne na ulicy Wapiennej. Kto wygra przetarg?

10:22, 21.02.2021 | (mat.prasowy UM Bielsko-Biała)
Skomentuj
REKLAMA

Za kilka tygodni dowiemy się, kto wybuduje sześć bloków z mieszkaniami komunalnymi przy ulicach Wapiennej i Ludwika Solskiego w Bielsku-Białej. W Wydziale Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego trwa właśnie postępowanie przetargowe polegające na badaniu i ocenie złożonych ofert, które ma wyłonić wykonawcę nowego osiedla.

W przetargu wzięło udział siedmiu oferentów. Rozpiętość cenowa ofert kształtowała się od 54 do 72 mln zł. Miasto planowało na ten cel przeznaczyć 68 mln zł. Osiedle ma powstać do końca drugiego kwartału 2024 roku.

Inwestycja obejmuje budowę sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu przy ulicach Wapiennej i Ludwika Solskiego. Na osiedlu powstaną cztery budynki trzyklatkowe i dwa budynki czteroklatkowe. Łącznie 205 mieszkań - w tym 31 dla osób niepełnosprawnych; te mieszkania zlokalizowane zostaną na parterach budynków - oraz garaże i komórki lokatorskie. Mieszkania wyposażone będą we wszystkie niezbędne instalacje i wykończone pod klucz. W jednym z budynków parter będzie pełnił funkcję użytkową, mianowicie znajdzie się tam miejsce na świetlicę dla dzieci oraz klub seniora.

Zespół bloków zostanie komunikacyjnie połączony z istniejącą siecią dróg poprzez dwa zjazdy – jeden z ul. Wapiennej, a drugi z ul. Ludwika Solskiego. Między budynkami powstanie sieć dróg, parkingów oraz chodników. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji w pełni zagospodarowany teren. Wybudowanych zostanie 168 miejsc parkingowych. Zagospodarowanie terenu przewiduje również budowę - śmietników, dwóch placów zabaw dla dzieci młodszych i starszych, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej do gry w siatkówkę i koszykówkę, postawienie ławek, a także stworzenie terenów do rekreacji i odpoczynku oraz nasadzenie zieleni.  

Przedsięwzięcie zostanie w całości zrealizowane przez Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Po wybudowaniu, uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie i oddaniu budynków inwestycja zostanie przekazana Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej.

W najbliższym czasie miasto wystąpi z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji z rządowego programu budownictwa komunalnego Banku Gospodarstwa Krajowego. W Wydziale Inwestycji trwa obecnie przygotowanie stosownych dokumentów.

((mat.prasowy UM Bielsko-Biała))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%