Zamknij
REKLAMA

Krócej do Krakowa za... 25 mln zł

00:36, 05.06.2021 | M.Ś.
Skomentuj Krócej do Krakowa
REKLAMA

Nie będzie już zmiany kierunku jazdy na trasie z Małopolski na Śląsk, z Krakowa do Wadowic, Andrychowa i Bielska-Białej. Szykuje się wielka inwestycja warta 25 mln zł, która skróci czas podróży pociągiem.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A ogłosiły przetarg, którego inwestycja współfinansowana jest z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dzięki tzw. łącznicy na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona wyeliminowana zostanie konieczność zmiany kierunku jazdy. Jak podaje spółka PKP PLK, to pozwoli skrócić podróż prawie o kwadrans.

Nowa łącznica kolejowa wpisuje się w strategię inwestycji kolejowych w Małopolsce. Jej powstanie skróci czas przejazdu między ważnymi ośrodkami regionu, a komfort podróżowania się zwiększy

– powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak będzie wyglądać wspomniana łącznica? Nowy odcinek toru połączy dwie zelektryfikowane linie: Skawina – Żywiec (nr 97) i Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko Biała (nr 117).

Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaznaczyła, że wybudowany zostanie prawie półkilometrowy nasyp, na którym będzie tor i rozjazdy oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Zamontowana zostanie sieć trakcyjna. Sprawny przejazd pociągów umożliwić ma rozbudowa mostu w miejscu połączenia łącznicy z linią Skawina – Żywiec.

Prace rozpoczną się według planu w czerwcu 2022 roku, a zakończą do połowy 2023 roku.

(M.Ś.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JODAJODA

0 0

Nie bardzo rozumiem? 15 minut krótszy czas przejazdu i to ma kosztować 25 milionów?👎 10:21, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%