Zamknij
REKLAMA

Zazielenił się przystanek przy ulicy Piastowskiej

18:14, 06.10.2021 | materiał prasowy - UM BIELSKO-BIAŁA
Skomentuj Przystanek przy ulicy Piastowskiej wzbogacił się o 6 donic
REKLAMA

Zazielenił się przystanek przy ulicy Piastowskiej. Stalo się to za przyczyną 6 donic, obsadzonych pnączami, trawami i miniaturowymi kwiatami. Teraz musimy trochę poczekać, aż rośliny podrosną.

Po obu stronach przystanku przy ul. Piastowskiej stanęło 6 donic

  • dwie po jednej i cztery po drugiej - o wymiarach 150 cm x 50 cm x 50 cm, posiadających regulowane słupki oraz trejaż (konstrukcja służąca podtrzymywaniu roślin) wysokości 190 cm wykonany ze stalowych linek.
  • donice są ze stali ocynkowanej, malowanej proszkowo. Zarówno donice. jak i ich obramowanie są pomalowane  odcieniach szarości.
  • donice zostały obsadzone trzema gatunkami roślin. To akebia pięciolistkowa - pnącze o półzimozielonych liściach, oryginalnych, pachnących kwiatach i owocach o słodkawym, jadalnym miąższu; imperata cylindryczna red baron - trawa o liściach latem zielonych u podstawy, a czerwonych na końcach, jesienią czerwono-purpurowych; oraz bratki miniaturowe.

Natomiast realizacja zielonego przystanku przy Placu Mickiewicza, którą zapowiadaliśmy jeszcze w tym roku, jest jedną z części składowych ogólnomiejskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2022, na który można głosować jeszcze do 9 października br.

(materiał prasowy - UM BIELSKO-BIAŁA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%