Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia tablicy pamiątkowej, na ścianie hali pod Dębowcem, poświęconej Zbigniewowi Pietrzykowskiemu, jednej z największych legend polskiego boksu. W uroczystościach uczestniczyła żona zmarłego pięściarza, Halina Pietrzykowska, oraz inny słynny polski bokser, Marian Kasprzyk. Pietrzykowski urodził się w 1934 roku w Bestwince koło Bielska-Białej i zmarł w 2014 roku w tym samym mieście. Był trzykrotnym medalistą Igrzysk Olimpijskich oraz wielokrotnym mistrzem Europy i Polski. Stoczył 350 walk, z których zaledwie 14 przegrał. Jego styl walki oraz postawa w ringu sprawiły, że był nazywany "dżentelmenem ringu".
Po odsłonięciu tablicy pamiątkowej, uroczystości przeniosły się do wnętrza hali, gdzie odbyły się centralne obchody Dni Olimpijczyka. W imieniu organizatorów powitał zebranych szef Beskidzkiej Rady Olimpijskiej, Tadeusz Pilarz, który przypomniał historię i osiągnięcia sportowców z Bielska-Białej oraz działania podejmowane przez Beskidzką Radę Olimpijską.
W trakcie uroczystości głos zabrał również Prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, który wyraził zadowolenie z faktu, że Bielsko-Biała po raz drugi jest gospodarzem tak znaczącego dla świata sportu wydarzenia. Podkreślił również, że sport i rywalizacja są bardzo ważnym elementem życia każdego z nas, a ich rozwój jest wspierany przez władze samorządowe Bielska-Białej. Władze miasta dbają przy tym o kultywowanie idei olimpijskich poprzez sportowe wychowanie młodzieży w duchu przyjaźni i pokoju.
Na parkiecie zaprezentowali się przedstawiciele wielu dyscyplin zespołowych i indywidualnych, m.in. akrobatyki (KS Start), gimnastyki sportowej, boksu (Bielski Klub Bokserski Beskidy), judo (Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe Janosik), karate (KSA Atemi), biegów i skoków narciarskich (SMS Szczyrk), siatkówki dziewcząt (BKS Stal) i chłopców (BBTS Włókniarz), piłki nożnej (BTS Rekord oraz BBTS Podbeskidzie) oraz tenisa (BKT Advantage).
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia i wyróżnienia
Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski otrzymał specjalną patenę od wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Mieczysława Nowickiego za zorganizowanie imprezy, a także Złotą Honorową Odznakę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Medal 100-Lecia Śląskiego Związku LA od prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego i wiceprezesa Zbigniewa Polakowskiego. Licznej grupie młodych sportowców wyróżniających się w swoich konkurencjach wręczono odznaki Pierwszego Kółka Olimpijskiego, a grupa działaczy otrzymała medale Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego.
Imprezę uświetnił występ Bielskiej Estrady oraz Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko. Całe wydarzenie przyciągnęło wielu gości z kraju i zainteresowanie mediów, co pokazuje, jak ważne jest upamiętnianie osiągnięć polskich sportowców oraz promowanie kultury fizycznej w kraju.
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
From the river to the sea, Palestine will be free!
Bielszczanin
19:41, 2025-05-22
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
Wiecie czego nienawidzę bardziej niż femoidy? Propalestyńskich femoidów!
Incel
19:30, 2025-05-22
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
Skandaliczne zachowanie. Mam nadzieję że zostaną porządnie ukarani i ewentualnie wywaleni ze studiów. W państwie demokratycznym nie ma miejsca na antysemityzm i popieranie terroryzmu.
Żonaty Prawiczek Rog
19:20, 2025-05-22
Amelia z Jasienicy odnaleziona
Zaćpała gdzieś pod mostem
Woenjen
17:52, 2025-05-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz