Zamknij
REKLAMA

Są wyniki sekcji zwłok braci z osiedla Karpackiego. Podejrzenie o śmierć z głodu okazało się nieprawdziwe

13.52, 12.11.2022 materiał prasowy Aktualizacja: 14.10, 12.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Są wyniki sekcji zwłok dwóch starszych braci z Bielska-Białej. Pierwsza wersja podawana przez lokalne media zakładała, iż niezaradni życiowo mężczyźni zmarli z głodu. Prawda okazała się jednak całkiem inna.

Ciała dwóch starszych mężczyzn odnaleźli w jednym z mieszkań przy ul. Karpackiej w Bielsku-Białej funkcjonariusze policji. Miało to miejsce 3 listopada, po interwencji pracownicy socjalnej, która próbowała dostać się do mieszkania braci. Jeden z braci, 77-letni, nie wpuścił jej, powiedział też, że brat śpi. Policja, po wyważeniu drzwi dostała się do środka. Kiedy już policja weszła do mieszkania przy Karpackiej, jeden z braci 84-letni już nie żył, a drugi, młodszy, zmarł w czasie kontroli.

Lokalne media sugerowały że mężczyźni mogli umrzeć z głodu. Nie potwierdziła tego jednak przeprowadzona sekcja zwłok. Okazalo się, że starszy z braci, 84-letni, miał zapalenie płuc. Do tego doszła niewydolność naczyniowa. To jego ciało znaleziono w mieszkaniu. Młodszy, 77-letni miał niewydolność krążeniowo-oddechową. Zasłabł i zmarł w czasie interwencji.

Prawdopodobnie starszy z mężczyzn zmarł 2-3 dni przed odnalezieniem jego ciała. Śledztwo trwa, przesłuchiwani są świadkowie. Poza opieką społeczną, obu braciom pomagali sąsiedzi. Obaj znani byli także właścicielom lokalnego sklepiku, gdzie robili zakupy. To właśnie oni kilka miesięcy wcześniej powiadomili opiekę społeczną o trudnej sytuacji braci.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%