Zamknij
REKLAMA

Aqua po raz dwunasty wspiera zdolnych uczniów i studentów. Wsparcie finansowe otrzymało 30 młodych beneficjentów

18.49, 08.11.2022 Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała / J.Kachel / Zdjęcia: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB Aktualizacja: 08.57, 09.11.2022
Skomentuj Po raz 12. w programie miejskim Rodzina Plus przedsiębiorstwo komunalne Aqua S.A. przyznało doroczne stypendia dla najlepszych uczniów i studentów.
REKLAMA

7 listopada w sali sesyjnej bielskiego Ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji programu stypendialnego spółki Aqua S.A. i rozdanie dyplomów wyróżnionej młodzieży. Spotkanie ubarwił koncert gitarowy w wykonaniu Aleksandra Anioła, pokazano też film prezentujący zaangażowanie społecznego spółki Aqua S.A. w różne dziedziny życia miasta.

Spotkanie w sali sesyjnej Ratusza zgromadziło głównie stypendystów i ich rodziny. Samorząd Bielska-Białej reprezentowała przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk. W imieniu prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego głos zabrał zastępca prezydenta Przemysław Kamiński.

– Jest mi niezwykle miło, że mogę dzisiaj w imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego spotkać się z państwem. Firma Aqua S.A. realizując społeczne zaangażowanie przemysłu, bierze udział w wielu wydarzeniach na terenie miasta. W tym konkretnym przypadku włączyła się w program miejski Rodzina Plus i dzięki temu możemy wam młodzi ludzi nie tylko pogratulować doskonałych wyników w nauce, ale również ofiarować pomoc w postaci tych stypendiów - mówił zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński.

Spółka przyznała w tym roku 30 stypendiów:

  • 10 dla uczniów szkół podstawowych,
  • 10 dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz
  • 10 dla studentów wyższych uczelni.

Wysokość przyznanej pomocy finansowej to: w odniesieniu do uczniów szkoły podstawowej – 200 zł, szkoły ponadpodstawowej - 250 zł oraz wyższej - 350 zł. Stypendium przyznawane jest na okres 12 miesięcy.

- Uczyńcie swoje życie jednym wielkim marzeniem, a marzenie rzeczywistością, mówił jeden z wielkich pisarzy, który daje nam wszystkim wskazówkę, że trzeba marzyć i niczym się nie ograniczać, a wtedy dzięki pracy osiągniemy sukces. W kwestii zaś przyszłości nie chodzi o to, aby ją przewidywać, ale o to, by ją tworzyć. Niech te myśli będą wam drogowskazem w życiu, gdyż to wy jesteście przyszłością naszego miasta i naszego kraju powiedział prezes Aqua S.A. Krzysztof Michalski.

W trakcie imprezy zebrani wysłuchali koncertu gitarowego w wykonaniu Aleksandra Anioła i obejrzeli film prezentujący różnorakie formy zaangażowania społecznego spółki Aqua S.A.Warto przypomnieć, że Aqua S.A. od 2010 roku jest partnerem programu Rodzina Plus skierowanego do rodzin wielodzietnych i zastępczych. Jego celem jest zwiększenie dostępności do usług publicznych, dóbr kultury i imprez sportowych odbywających się na terenie Bielska-Białej poprzez system ulg. W ramach programu spółka przyznaje stypendia uczniom i studentom do 25. roku życia, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w nauce. Stypendium przyznawane jest na okres 12 miesięcy.

Uczniowie i studenci muszą posiadać aktualną kartę Rodzina Plus przez cały okres otrzymywania pomocy finansowej; wymagane jest, aby kontynuowali naukę w trybie dziennym. Regulamin przyznawania stypendiów dostępny jest na stronie www.aqua.com.pl.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała / J.Kachel / Zdjęcia: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%