Zamknij

Z okazji Światowego Dnia Turystyki wieża widokowa na Szyndzielni za darmo …

09.09, 21.09.2022 żródło: ZIAD
Skomentuj Z okazji Światowego Dnia Turystyki wieża widokowa na Szyndzielni za darmo …
REKLAMA

W najbliższy wtorek, 27 września Kolej Linowa Szyndzielnia włącza się aktywnie w obchody Światowego Dnia Turystyki. Z tej okazji będzie można skorzystać za darmo z wieży widokowej, która znajduje się przy górnej stacji kolei linowej na Szyndzielni.

Jak skorzystać z tej darmowej atrakcji turystycznej?

To bardzo proste, wystarczy zakupić bilet i wyjechać koleją linową na Szyndzielnię i ten sam bilet będzie upoważniał w tym dniu do darmowego wejścia na wieżę widokową. Godziny kursowania kolei linowej (od godz. 9 do godz. 17.30)

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: http://kolej-szyndzielnia.pl/

Z platformy widokowej roztacza się rozległa panorama na miasto Bielsko-Biała, Beskid Mały, Śląski, Żywiecki, a także na Babią Górę , Pilsko i Tatry. Dzięki 25-krotnemu powiększeniu lunety obserwacyjnej, szczyty górskie są widoczne prawie na wyciagnięcie ręki. Oprócz wieży widokowej można obejrzeć mini ekspozycję historycznych wagoników używanych w latach 1953-2016 mieszczącą się w górnej stacji kolei na Szyndzielni.

ZIAD poleca również konkurs „W góry” który został ogłoszony przez Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach Światowego Dnia Turystyki. O konkursie pisaliśmy tutaj:

[ZT]4764[/ZT]

Światowy Dzień Turystyki (ang. World Tourism Day, WTD) to święto turystyki obchodzone corocznie 27 września, ustanowione przez wyspecjalizowaną organizację ONZ (UNWTO). Światowy Dzień Turystyki uchwalono decyzją tejże organizacji w 1979 roku, a pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku. Turystyka jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, jest również poznania kultur, tradycji oraz języków. 27 września to święto turystów, ludzi aktywnych, a także ludzi, którzy zajmują się turystyką. Dlatego w myśl powiedzenia „podróże kształcą”, cały czas zachęcamy do skorzystania z górskich tras rowerowych oraz pieszych wycieczek beskidzkimi szlakami turystycznymi.

(żródło: ZIAD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DziadekDziadek

0 0

Wieża widokowa za darmo, ale najpierw musisz wjechać na szczyt kolejką??? Czyli jak ktoś wejdzie na butach to nici z darmochy?😡😡 20:47, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%