Zamknij
REKLAMA

O 30 milionów więcej, niż oferują władze miasta. Budowa mieszkań komunalnych w zawieszeniu

18.30, 20.09.2022 materiał prasowy
Skomentuj O 30 milionów więcej, niż oferuje bielski samorząd. Budowa mieszkań komunalnych w zawieszeniu
REKLAMA

Samorząd, jak wynika z dokumentacji, chce wznieść sześć obiektów z 205 mieszkaniami do jesieni 2024 r. Miasto poinformowało we wtorek, że skłonne jest przeznaczyć na inwestycję 61 mln zł.

Do dokończenia budowy bloków komunalnych przy ulicy Wapiennej i Solskiego zgłosiły swój akces: jedna firma i dwa konsorcja. Niestety wszystkie oferty przewyższały o ponad 30 milionów kwotę ofertowaną przez miasto. Dwie oferty są zbliżone - 91,2 mln zł oraz 91,6 mln zł. Trzecia opiewa na 108 mln zł.

Przypominamy, że prace przy inwestycji rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku, lecz przebiegały z niewielkimi postępami. Tymczasem zgodnie z umową, trzy bloki miały być gotowe już jesienią 2023 r., a pozostałe do końca czerwca 2024 r. Miasto zdecydowało się rozwiązać umowę z poprzednim wykonawcą i ogłosić kolejny przetarg.

Nowy wykonawca będzie miał za zadanie wznieść sześć bloków. Wszystkie mieszkania - będzie ich 205 - będą przeznaczone dla bielszczan, jako lokale komunalne. 31 spośród nich zostanie przeznaczona dla osób niepełnosprawnych; one będą znajdowały się na parterach bloków. Mieszkania nie będą podlegały wykupowi. Bloki powstają na komunalnym gruncie.

Samorząd otrzymał na tę inwestycję dofinansowanie z rządowego programu budownictwa komunalnego Banku Gospodarstwa Krajowego. To kwota w wysokości 57,6 mln zł. W kolejce na mieszkanie komunalne w Bielsku-Białej czeka ponad 500 wniosków.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%