Zamknij
REKLAMA

Bielscy ósmoklasiści na pierwszym miejscu w województwie z języka polskiego i matematyki

15:56, 06.07.2022 | Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała
Skomentuj Bielscy ósmoklasiści na pierwszym miejscu w województwie z języka polskiego i matematyki
REKLAMA

Bielscy ósmoklasiści na pierwszym miejscu w województwie z języka polskiego i matematyki. Język angielski uplasował ich na drugim miejscu.

Jak wynika z informacji podanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie, na terenie jej działania do egzaminu ósmoklasisty w sesji głównej, to jest w maju 2022 r., przystąpiło 57.115 spośród 57.803 uczniów VIII klasy szkoły podstawowej (ok. 98 proc.), w tym 747 uczniów – obywateli Ukrainy.

W Bielska-Białej egzamin z języka polskiego zdawało 2.210 ósmoklasistów. Uzyskali średni wynik 64 proc., co dało im pierwszą lokatę w województwie śląskim. Podobnie pierwsze miejsce bielszczanie zdobyli, rozwiązując zadania z matematyki, w tym egzaminie uzyskali średnią 62 proc. Natomiast średnia 73 proc. pozwoliła bielskim uczniom uzyskać drugie miejsce w egzaminach z języka angielskiego, ten egzamin najlepiej napisali uczniowie z Tych.

Egzamin ósmoklasisty był przeprowadzany w formie pisemnej. Każdy ósmoklasista przystąpił do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, to jest z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego.

Do egzaminu ósmoklasisty przystąpili: uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej, uczniowie szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej – w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie – obywatele Ukrainy przebywający w naszym kraju w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. 8 lipca każdy ósmoklasista otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu. 

Warto przypomnieć, że egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I-VIII. W 2022 r. – podobnie jak w zeszłym roku – egzamin ósmoklasisty obejmował wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%