Zamknij
REKLAMA

Te ławki nie nadają się do odpoczynku. Radny wnosi o zmianę konstrukcji

19:08, 15.11.2021 | A.R.
Skomentuj Nietrafiony pomysł z ławkami w Cygańskim Lesie
REKLAMA

Kwestię nowych ławek w lesie Cygańskim poruszył nie tak dawno w swojej interpelacji, radny Jerzy Bauer z Klubu Niezależni.BB. W jego ocenie (jak również ocenie innych użytkowników) ławki te, nie do końca służą efektywnemu wypoczynkowi.

Konstrukcja nowych ławek umiejscowionych w lesie Cygańskim odbiega nieco od typowych konstrukcji, do których nawykliśmy spacerujac po parkach. Kształtem przypomina fragment ogrodzenia gabionowego (metalowej konstrukcji wypełnonej kamieniem). Być może pomysł ten sprawdzi się pod kątem trwałości i ochroni ławkę przed chuligańskimi zakusami, jednak sama konstrukcja, pozbawiona oparcia pozostawia wiele do życzenia.

Jak pisze w swoim zapytaniu radny Bauer:

Wiele osób spacerując po alejkach "Cygańskiego Lasu" chce mieć możliwość dłuższego wypoczynku i kontaktu z przyrodą korzystając z ławek parkowych. Brak oparcia nie sprzyja zbytnio realizacji takiego zamierzenia. 

Dlatego radny wnosi o "rozważenie zmiany konstrukcji i wyposażenie ławek w oparcia oraz możliwość schowania nóg pod siedziskiem". Według radnego "zasadnym byłoby, aby ławki nie były zlokalizowane w świetle ścieżki, lecz lekko cofnięte do tyłu".

Czy uda się tak drastycznie zmienić wizję projektową ławek w Cygańskim Lesie? dowiemy się już niebawem.

(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%