Zamknij
REKLAMA

W spotkaniach rady ds. ekologii i zieleni powinni uczestniczyć radni

14:16, 21.10.2021 | A.R.
Skomentuj Park obok bielskiego Ratusza
REKLAMA

Radni miejscy i osiedlowi powinni uczestniczyć w spotkaniach nowopowołanej rady ds. ekologii i zieleni. Zaapelowali o to Jerzy Bauer i Tomasz Wawak z klubu Niezależni.BB. 

Nie tak dawno Prezydent Miasta powołał do życia radę ds. ekologii i zieleni, w skład której wchodzą obok przedstawicieli UM, członkowie organizacji ekologicznych i eksperci w dziedzinie ochrony środowiska. Rada ma być organem opiniotwórczym i doradczym między innymi w kwestiach związanych z rekonstrukcją terenów zielonych w Bielsku-Białej.

Tomasz Wawak i Jerzy Bauer z Klubu Niezależni.BB zaproponowali, aby na spotkaniach rady do głosu dopuścić także przedstawicieli mieszkańców w osobach radnych miejskich lub osiedlowych. 

Inwestycje wymagające analizy wpływu na środowisko naturalne realizowane są w obrębie poszczególnych osiedli i dotyczą ich mieszkańców. W związku z tym wydaje się pożądanym, aby reprezentanci tych społeczności (radni miejscy i radni osiedlowi) mogli brać udział w obradach zespołu zajmującego się kwestiami ochrony środowiska na terenie danych osiedli

- czytamy w interpelacji złożonej przez radnych.

Dlatego proponujemy wypracowanie formuły uczestnictwa radnych miejskich i osiedlowych w formule stałej obecności lub czasowej w przypadku omawiania spraw związanych z inwestycjami na konkretnych osiedlach.

- proponują Niezależni.BB.

(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GrzegorzGrzegorz

0 0

A gdzie byli radni gdy dotychczas podejmowane nie zawsze dobre decyzje np o wycince? Mają przecież wiele możliwości zabrania głosu. 21:31, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%