Zamknij
REKLAMA

Najlepsi nauczyciele otrzymali nagrody od Prezydenta Bielska-Białej

16:26, 12.10.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała
Skomentuj Dzień Edukacji Narodowej w Teatrze Polskim
REKLAMA

W dniu dzisiejszym w Teatrze Polskim odbyły się oficjalne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Najlepszym nauczycielom z Bielska-Białej wręczono nagrody prezydenta miasta.

Nagrody otrzymało 143 pracowników oświaty z Bielska-Białej. W imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego nagrody wręczył zastępca prezydenta Piotr Kucia. W uroczystości udział wzięli także przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Janusz Okrzesik oraz radny Marcin Litwin.

Pierwsze znane imiona nauczycieli pochodzą ze starożytnej Grecji. Przez wieki wiele się zmieniało: nazwy przedmiotów, warsztat dydaktyczny i całe otoczenie związane z oświatą. Ciągle jednak stawiane jest pytanie, czy nauczyciel to zawód, czy misja, wybór, czy też powołanie? Ja uważam, że jest to misja społeczna połączona z powołaniem, która wymaga wiedzy i umiejętności prowadzenia procesu dydaktycznego, wychowawczego, ale również odpowiedzialności za ucznia przed rodzicem. W dniu nadchodzącego waszego święta - w imieniu własnym i prezydenta Jarosława Klimaszewskiego - dziękuję wam za wasze zaangażowanie, kreatywność i wyniki waszych uczniów. Życzę również osobistego spełnienia i tego, by uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach

- mówił zastępca prezydenta Piotr Kucia.

Obecny na spotkaniu dyrektor delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty Tomasz Kowalik wręczył bielskim nauczycielom nagrody kuratora oświaty. Dodatkowym prezentem na Dzień Nauczyciela od Teatru Polskiego był spektakl poświęcony postaci Kaliny Jędrusik, pt. Wyspa Kalina.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%