Zamknij
REKLAMA

Posadzono żonkile - symbole nadziei i walki z cierpieniem

13:47, 12.10.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała
Skomentuj fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB_ Pola nadziei
REKLAMA

11 października w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej rozpoczęła się kolejna edycja akcji pt. Pola Nadziei, w której uczestniczą 54 szkoły. Głównym celem akcji jest pozyskiwanie funduszy na rzecz bielskiego stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II.

Jak informuje oficjalny porta UM tegoroczną akcje "Pola nadziei" rozpoczęto się od modlitwy ekumenicznej. W czasie inauguracji delegacje z kilkudziesięciu szkół z regionu otrzymały cebulki żonkili, a zaproszeni goście zasadzili kwiaty przed siedzibą hospicjum przy ul. Zdrojowej. Żonkile są symbolem nadziei i walki z cierpieniem.

W spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe Bielska-Białej reprezentowane przez: zastępcę prezydenta Adama Ruśniaka, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Ryszkę oraz radnego Szczepana Wojtasika.

Podczas nabożeństwa bp Piotr Greger podkreślił, że miłosierdzie jest formą spłacania długu miłości.Przemawiający w imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego jego zastępca Adam Ruśniak mówił:

Dzisiejsza akcja to kolejny odruch serca, w który włączają się ludzie dobrego serca. To dar szczególnie od młodych ludzi, którzy w ten sposób dają świadectwo, że przez życie nie można przejść egoistycznie. Idąc przez życie, musimy myśleć o drugim człowieku. Ta akcja pokazuje, że słowo człowieczeństwo to nie tylko miłe określenie, ale decyzja na życie nie samolubne, ale otwarte na drugiego człowieka i jego potrzeby. Potrafimy się dzielić i ofiarować cząstkę siebie. To jest najpiękniejsze w tej akcji i za to bardzo dziękuję

- zakończył zastępca prezydenta.

Prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży przypomniała, że udział szkół w programie Pola Nadziei polega na organizowaniu imprez i podejmowaniu innych działań, których celem jest zbiórka pieniędzy na hospicjum. Warto przypomnieć, że placówka ruszyła 5 lat temu. Znajduje się tu 28 łóżek dla chorych. Dotąd hospicjum przyjęło 616 pacjentów.

W trakcie spotkania wręczono specjalne dyplomy i puchary przedstawicielom instytucji wspierającym hospicjum oraz reprezentantom szkół biorących udział w akcji.

Na zakończenie nabożeństwa delegacje szkół otrzymały cebulki żonkili do zasadzenia w swoich szkołach, aby w nowym sezonie wiosennym można było przeprowadzać żonkilowe kwesty na rzecz stacjonarnego hospicjum.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%