Zamknij

Art Square ponownie na Dniach Bielska-Białej – Rynek zamieni się w artystyczny mikrokosmos

Agata Rucińska 11:53, 26.08.2025 Aktualizacja: 12:07, 26.08.2025
Skomentuj

Podczas tegorocznych Dni Bielska-Białej (29–31 sierpnia) na Rynku ponownie zagości Art Square – przestrzeń sztuki i relaksu, która w ubiegłym roku przyciągnęła tłumy odwiedzających. Wydarzenie rozpocznie się w piątek o godz. 15:00 i potrwa do niedzieli do północy.

W ciągu dnia Art Square stanie się miejscem odpoczynku z leżakami i nastrojową muzyką. Po zmroku bielski Rynek przemieni się w scenę widowiskowego spektaklu światła, muzyki i koloru. Na fasadach kamienic wyświetlone zostaną animacje inspirowane grafikami Mateusza Kołka – uznanego ilustratora pochodzącego z Bielska-Białej. Projekcjom towarzyszyć będzie ambientowa oprawa dźwiękowa, tworząca immersyjne doświadczenie artystyczne w przestrzeni miejskiej.

– Chcemy, by Art Square był miejscem, które łączy sztukę, technologię i emocje. To przestrzeń otwarta, gdzie każdy może doświadczyć magii światła i dźwięku w samym sercu miasta – podkreślają organizatorzy. 

Autorem prezentowanych grafik jest Mateusz Kołek – artysta o międzynarodowej renomie, którego styl łączy elementy mangi, gotyku, popkultury i surrealizmu. Inspiracje czerpie z podróży po Azji, mitologii słowiańskiej i filmów science-fiction. Współpracował z globalnymi markami, takimi jak Coca-Cola, Mazda, ESPN czy Newsweek.

Art Square to artystyczny akcent tegorocznych Dni Bielska-Białej, który redefiniuje miejską przestrzeń i podkreśla potencjał Rynku jako miejsca spotkań, inspiracji i dialogu ze sztuką.

(Agata Rucińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Czytaj także: Dni Bielska-Białej 2025

Fotorelacje i zapowiedzi wydarzeń, koncertów, pikników i imprez plenerowych związanych z obchodami DNI BIELSKA-BIAŁEJ


komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%