Zamknij
REKLAMA

Maria, Marysia - Karuzela mojego życia. Spektakl na scenie Bielskiego Centrum Kultury

11:11, 20.06.2022 | A.R.
Skomentuj Maria, Marysia - Karuzela mojego życia. Spektakl w Teatrze Banialuka
REKLAMA

Potańcówki na basenie, kąpiele w czystej Białce, tramwaj do Lasu Cygańskiego, ulica Jagiellońska z jej pięknymi sklepami, cukiernia Eugena Frankla, małe kino z muzyką graną na pianinie - to fragmenty wspomnień Marii Koterbskiej, które zobaczymy na scenie Bielskiego Centrum Kultury.

Maria Koterbska, Jasia Koterbska, Kazek Koterbski, Bronek Smoleń, Janek Frankl, Krysia Dobijanka oraz ich koleżanki i koledzy w przedwojennym Bielsku i przedwojennej Białej - to postacie, w które wcielą się młodzi adepci sztuki teatralnej Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. M. Koterbskiej.

To wszystko i więcej powróci do nas, widzów, w refleksyjno-sentymentalno-wspomnieniowej realizacji teatralnej, opartej o autobiograficzną książkę Marii Koterbskiej „Karuzela mojego życia”.

W imieniu twórców przedstawienia, pomysłodawczyni Agnieszki Szulakowskie oraz młodych wykonawców z Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej i Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej zapraszamy na premierę niezwykłego spektaklu o bielskim i bialskim dorastaniu wielkiej artystki estrady, „naszej” Marii Koterbskiej.

Wszystko odbędzie się w Bielskim Centrum Kultury w dniu urodzin patronki Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej – w środę 13 lipca o godz. 18. Scenariusz i reżyseria Agnieszka Szulakowska, scenografia Beata Szałaśny, kostiumy Victor de Baumont, multimedia Darling Nikki. W rolach głównych Elena Karatnik (młodsza Maria) i Angelika Moczała (Maria nastolatka).

Rezerwacja miejsc już od dziś: tel. 534 621 499. Bilety w cenie 50 zł.

Przedstawieniu patronują legendy polskiej sceny i telewizji oraz Jarosław Klimaszewski - Prezydent Miasta Bielska-Białej.

Portal Bielski Rynek jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Maria, Marysia  Karuzela mojego życia

Rezerwacja miejsc od dziś - 534 621 499

(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%