Zamknij

Budynek TBS-u pnie się w górę. Już wkrótce zawiśnie tam wiecha

18:36, 20.10.2021 | materiał prasowy
Skomentuj Budynek TBS-u ulica Batorego w Bielsku-Białej
REKLAMA

Nowy budynek Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. przy ul. Stefana Batorego pnie się do góry w tempie iście zawrotnym. Już niebawem na dachu budynku będzie można zawiesić wiechę.

Prezes BBTBS Ewa Kamińska stwierdza iż prace na budowie idą zgodnie z harmonogramem.

Z końcem października tego roku planowane jest zakończenie prac konstrukcyjnych w zakresie stanu surowego i przykrycie budynku stropem ostatniej piątej kondygnacji. Obecnie trwają wewnętrzne prace murarskie ścian działowych pomieszczeń, montaż instalacji: wodno-kanalizacyjnej, deszczowej i elektrycznej

– mówi E. Kamińska.

Kolejnym etapem będzie montaż stolarki okiennej, warstw izolacyjnych dachu oraz prowadzone będą prace tynkarskie wewnątrz budynku

– dodaje pani prezes.

Inwestycja za ponad 9 mln zł, powinien być gotowy do oddania równo w przyszłym roku w październiku. Blisko połowa, bo 3.917.000 zł  pochodzi z bezzwrotnych środków zewnętrznych z Funduszu Dopłat i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

W nowym budynku przy ul. Stefana Batorego powstanie 30 mieszkań o różnym metrażu – od 37 do 69 metrów kwadratowych, do tego piwnice i winda. Każde z mieszkań zostanie wykończone pod klucz – w środku będą panele i płytki, zlewozmywaki, kuchenki, sanitariaty. Wokół bloku powstaną drogi wewnętrzne, parkingi, nowe nasadzenia.

Nowe mieszkania w ramach społecznego budownictwa czynszowego to oferta dla osób o średnich dochodach. Założenie jest takie, aby w Bielsku-Białej pozostali ludzie młodzi, aby chcieli w tym mieście mieszkać, pracować, zakładać swoje rodziny; więc to propozycja przede wszystkim dla absolwentów, priorytetowo będą traktowane zawody medyczne. Na pewno przyszły najemca musi być przede wszystkim mieszkańcem Bielska-Białej i nie może posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie naszego miasta.

- czytamy na oficjalnej stronie UM.

Nabór najemców do nowych mieszkań odbędzie się w czerwcu 2022 roku. Zorganizuje go miasto. W tym samym roku planowane jest zasiedlenie nowego obiektu mieszkalnego.

Kryteria obowiązujące przy naborze wniosków znajdziesz TUTAJ

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%