Zamknij

Bezpieczny przejazd dla rowerzystów z Wapienicy do Hulanki

17:12, 16.09.2021 | Bielskirynek.pl - materiały MZD
Skomentuj Trasa rowerowa Wapienica-Hulanka
REKLAMA

Wzdłuż zmodernizowanej ulicy Cieszyńskiej biegnie ścieżka rowerowa. Jak się okazuje są jednak odcinki, których szerokość  pasa drogowego nie pozwoliła na poprowadzenie odcinków przeznaczonych wyłącznie dla rowerzystów, dlatego pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg wytyczyli dodatkowe ciągi pozwalające bezpiecznie i szybko pokonać na rowerze trasę od granicy miasta w Wapienicy do węzła Hulanka.

Cała trasa składa się z kilku elementów

  • zasadniczej ścieżki rowerowej,
  • ciągów pieszo-jezdnych oraz
  • istniejących szlaków rowerowych żółtego, niebieskiego i zielonego.

Na nawierzchni nowo wytyczonych odcinków pojawiły się piktogramy P-27 wytyczające cyklistom kierunek jazdy. Trasa rozpoczyna się w Wapienicy, tuż przy granicy miasta, na wysokości stacji paliw ORLEN. Wiedzie dedykowaną ścieżką rowerową mijając rondo ze zjazdem na ul. Międzyrzecką, dalej do ronda ze zjazdem na ul. Jaworzańską, dojeżdżając wzdłuż rzeki Wapienica do kładki przy ulicy wykorzystując istniejący ciąg pieszo-jezdny.

Następnie zielonym szlakiem rowerowym, pokonujemy rzekę i docieramy ul. Wapienicką do ronda Cieszyńska-Wapienicka. Tutaj ponownie wjeżdżamy na ścieżkę rowerową wzdłuż zmodernizowanej ul. Cieszyńskiej. Mijając lotnisko ścieżka dalej biegnie równolegle do ul. Cieszyńskiej aż do połączenia z ul. Smolną.

Trasa-rowerowa-Wapienica-Hulanka

Dalszą kontynuacją trasy rowerowej jest żółty szlak rowerowy, który oznakowany jest dodatkowo na jezdni piktogramami P-27. W ten sposób dojeżdżamy do ul. Lotniczej skąd wjeżdżając na istniejącą ścieżkę rowerową kierujemy się do skrzyżowania z ul. Szarotki. Dalej trasa biegnie wzdłuż oznakowanej piktogramami P-27 ul. Lotniczej oraz Elizy Orzeszkowej aż do ronda Hulanka.

Ostatnia część opisanej trasy wykorzystuje fragment istniejącego i uczęszczanego niebieskiego szlaku rowerowego. Zamieszczona poniżej mapka pokazuje w uproszczony sposób przebieg całej trasy od granicy miasta w Wapienicy aż do ronda Hulanka. Miejski Zarząd Dróg przygotował także krótki film prezentujący rzeczywisty przejazd rowerem wzdłuż opisanej trasy.

 

(Bielskirynek.pl - materiały MZD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%