Zamknij

Planujesz remont kamienicy? Możesz wystartować w konkursie

17:05, 09.09.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała
Skomentuj Najlepiej Przeprowadzony Remont Konserwatorski Zabytkowej Elewacji w Bielsku-Białej w Roku 2022
REKLAMA

Najlepiej Przeprowadzony Remont Konserwatorski Zabytkowej Elewacji w Bielsku-Białej w Roku 2022 – to temat konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. 

Jak informuje miejski konserwator zabytków Jacek Konieczny, prezydent Jarosław Klimaszewski zarządzeniem z 23 sierpnia 2021 r. ogłosił, przyjął i zatwierdził regulamin konkursu "Najlepiej Przeprowadzony Remont Konserwatorski Zabytkowej Elewacji w Bielsku-Białej w Roku 2022".

Jego celem jest promocja Bielska-Białej, a w szczególności jego dziedzictwa kulturowego, poprzez uhonorowanie właścicieli obiektów zabytkowych, którzy przeprowadzili remonty konserwatorskie zabytkowych elewacji, oraz aktywizacja działań w zakresie opieki nad zabytkami nieruchomymi w mieście.

Konkurs jest kierowany do właścicieli budynków, w tym wspólnot mieszkaniowych, którzy w roku konkursowym od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r., przeprowadzą remont konserwatorski elewacji - przynajmniej frontowej.

  • Zgłoszenia do konkursu należy składać do 30 kwietnia 2023 roku.
  • Pula nagród przeznaczona dla zwycięzców to 130.000 zł.
  • Regulamin oraz wniosek do pobrania znajdują się na stronie www.um.bielsko-biala.pl w zakładce Mieszkaniec - Renowacja Obiektów Zabytkowychhttps://bielsko-biala.pl/renowacja-obiektow-zabytkowych
  • Informacji udziela Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bielsku-Białej, tel. 334971554.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej informuje także, że do 30 października br. można składać wnioski o udzielenie dotacji celowej na rok 2022 - na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru.

Wnioski do pobrania znajdują się na stronie www.um.bielsko-biala.pl w zakładce Mieszkaniec - Renowacja Obiektów Zabytkowych - https://bielsko-biala.pl/renowacja-obiektow-zabytkowych.

Informacje w biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bielsku-Białej, tel. 33 4971554.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%