Zamknij
REKLAMA

Rowerem po mieście nie tylko z okazji Dnia Ziemi

11:26, 22.04.2021 | mat. nadesłany
Skomentuj Rowery miejskie pod Sferą w Bielsku-Białej
REKLAMA

Galeria SFERA na bieżąco inwestuje w promocję aktywności fizycznej, zachęcając mieszkańców Bielska-Białej do wymiany czterech kółek na dwukołowce. Na terenie galerii znajduje się stacja rowerów miejskich, nowy monitorowany parking rowerowy oraz dwa stojaki dla hulajnóg. 

Galeria SFERA od lat promuje ekologiczne postawy oraz działania sprzyjające naszej planecie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do regularnego poruszania się rowerem po mieście. Wybór ten nie tylko wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, ale również przyczynia się do poprawy powietrza oraz dbania o zasoby Ziemi. Monitorowany parking rowerowy na terenie galerii oraz dodatkowa stacja rowerów miejskich ułatwia bielszczanom łatwe przemieszczanie się dwukołowcami. Zapraszamy wszystkich do przyjeżdżania na zakupy komunikacją miejską lub rowerami, aby wspólnie świętować Dzień Ziemi każdego dnia

– mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

Rowery miejskie pod Sferą

Rowerem na okrągło...

Od 1 kwietnia do 31 października działa również stacja rowerów miejskich przy Galerii SFERA, gdzie można wypożyczyć rower.

Pomimo panującej pandemii oraz ograniczonej liczby wydarzeń rowerowych, z roku na rok zauważamy coraz większe zainteresowanie wypożyczaniem jednośladów. W ciągu ostatnich trzech lat system BBbike podwoił liczbę stacji rowerowych na terenie miasta, których obecnie jest już 24. W tym czasie nastąpił również wzrost udostępnionych rowerów, których początkowo było 130, a obecnie udostępniamy 200 sztuk. Cieszymy się, że Bielszczanie tak chętnie sięgają po rowery miejskie i tym samym kultywują ekologiczne postawy w naszym mieście. Jednocześnie chcemy serdecznie podziękować Galerii SFERA za udaną współpracę i wszystkie działania zachęcające do jazdy na rowerze oraz pokazujące zalety tej aktywności 

– mówi Marcin Jeż, Dyrektor ds. rozwoju w firmie BikeU sp. z o.o.”

Ekologiczne działania nie tylko od święta

W trosce o naszą planetę, Galeria SFERA angażuje się w wiele działań ekologicznych t.j.:  

  • gromadzenie wód odpadowych (tak zwanej „szarej wody”),
  • odzysk ciepłego powietrza (rekuperacja) oraz systematyczny recykling banerów reklamowych.
  • Na terenie galerii znajduje się stacja ładowania pojazdów elektrycznych oraz wcześniej opisane udogodnienia dla rowerzystów.     
  • W okresie wakacyjnym galeria podejmuje coroczne wyzwania sportowe w ramach charytatywnej akcji „Rower pomaga z Galerią SFERA”, współorganizowanej z Fundacją Ekologiczną ARKA. 
  • Galeria Sfera posiada certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod) na poziomie excellent, co udowadnia dbałość o ekologiczne rozwiązania i udogodnienia dla swoich klientów oraz dla planety.
(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%