Prezydent Andrzej Duda ogłosił w środę (06.03) skład nowej Państwowej Komisji Wyborczej, wyznaczając siedmiu członków. Poznaliśmy nazwiska, które będą nadzorować procesy wyborcze w Polsce.
Nowo wyznaczeni członkowie PKW obejmą swoje stanowiska 14 marca. W skład komisji wchodzą Mirosław Suski, Arkadiusz Pikulik, Konrad Składowski, Ryszard Balicki, Maciej Kliś, Paweł Gieras i Ryszard Kalisz.
Ich nominacje są rezultatem wyborów dokonanych przez Sejm 21 grudnia ubiegłego roku.
Zgodnie z zapisami Kodeksu Wyborczego, w PKW zasiadają przedstawiciele różnych instytucji. W nowym składzie komisji znajdują się przedstawiciele Sejmu, sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego.
Kadencja sędziów NSA i TK trwa 9 lat, podczas gdy mandat członków wybranych przez Sejm wygasa 150 dni po wyborach do Sejmu.
Prezydent Duda zwlekał z zaprzysiężeniem nowych członków PKW od grudnia ubiegłego roku.
Wybór nowych członków stanowił rezultat propozycji zgłoszonych przez różne kluby parlamentarne.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zatrzymano 22 osoby poszukiwane
I bardzo dobrze, że policja konsekwentnie wykonuje swoje obowiązki. To cieszy...
Andrzej lat 73
16:56, 2026-06-11
Wielki koncert „Lata z Radiem i TVP” w Bielsku-Białej
Ale ze doda ..ble
Ale
14:31, 2026-06-10
Wielki koncert „Lata z Radiem i TVP” w Bielsku-Białej
A kto dokładnie będzie prowadzili koncert?
67
11:31, 2026-06-08
„Lato z Radiem i Telewizją Polską” - start w Bielsku
Przecież lato z radiem to same przeboje. Ten koncert powinien być pod hasłem "przeboje lata z radiem " żeby wszyscy mogli potańczyć i pośpiewać. Do zobaczenia w Aleksandrowicach. 😍
Misia, misia 🐻
15:37, 2026-05-31