Zamknij

Głosuj na Irenę w ogólnopolskim plebiscycie "Człowiek bez barier"

08:20, 18.11.2022 materiał prasowy Aktualizacja: 08:21, 18.11.2022
Skomentuj Głosuj na Irenę w ogólnopolskim plebiscycie "Człowiek bez barier" Głosuj na Irenę w ogólnopolskim plebiscycie "Człowiek bez barier"

Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz - znana bielszczanom między innymi z organizacji corocznych Charytatywnych Maratonów Zumba Fitness - znalazła się w gronie 20 kandydatów do nagrody w ogólnopolskim konkursie "Człowiek bez barier". 

ZAGŁOSUJ TUTAJ

Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz została wybrana do grona 20 osób z całej Polski, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiego konkursu „Człowiek bez barier”! Irena jest jedyną w Polsce a może i na świecie instruktorką Zumba Fitness z niepełnosprawnością wynikającą z rzadkiej choroby genetycznej kości i stawów Zespół Keitha, która przyczyniła się do wielu deformacji kostnych i ciężkich zmian zwyrodnieniowych m. in w stawach biodrowych.

Zgodnie z prognozami lekarzy. miała czekać aż będzie coraz gorzej, tymczasem ona od 9 lat jest licencjonowaną instruktorką Zumba Fitness i prowadzi po 10 -11 godzin zajęć Zumby tygodniowo. Ma na swoim koncie liczne akcje charytatywne, w tym organizację 15 Maratonów Zumba Fitness z których całkowity dochód był przeznaczony na leczenie ciężko chorych dzieci i osób dorosłych lub dla dzieci z niepełnosprawnościami, potrzebujących funduszy na rehabilitację, specjalistyczne leczenie i operacje oraz dla Amazonek w Bielsku-Białej na ich rehabilitację i różne programy wsparcia w trakcie choroby i po leczeniu onkologicznym.

Zorganizowała też 4 ogólnopolskie Charytatywne Akcje Kalendarzowe: “Zumba daje Nadzieję w Chorobach Rzadkich” z których całkowity dochód był przeznaczony na wybrane osoby z rzadkimi chorobami, głownie dzieci. Zorganizowała te akcje kalendarzowe i pracowała nad każdą z nich po kilka miesięcy, bo chce pomagać osobom z różnymi rzadkimi chorobami, bo temat ten jest jej szczególnie bliski, wie jak to jest… Irena chce także zwrócić uwagę na szerszy problem – że choroby rzadkie są wbrew pozorom częste. Dotykają 6 % naszego społeczeństwa, są bardzo zróżnicowane, różny mają przebieg, różne rokowania, niektóre ujawniają się we wczesnym dzieciństwie, a inne u osób dorosłych. Jednak to, co łączy osoby z rzadkimi chorobami to – utrudniony dostęp do diagnostyki, leczenia oraz opieki. Jednym z największych problemów jest niewiedza, która sprawia, że osoby z chorobami rzadkimi są niewidoczne, a ich głos niesłyszalny nawet w świecie medycznym, bo nie opłaca się badać, odkrywać, leczyć… i nie wiadomo jak leczyć… W społeczeństwie, w życiu codziennym – też różnie bywa, bo jest ta niewiedza, ludzie nie wiedzą jak się zachować, co zrobić, jak pomóc. Lęk przed nieznanym dodatkowo utrudnia normalne ludzkie interakcje, więc osoby z rzadkimi chorobami i ich rodziny – często są marginalizowane, bardzo dotkliwie odczuwają swoją inność.

2 lata temu założyła Fundację Siła Nadziei, żeby jeszcze skuteczniej i na szerszą skalę pomagać potrzebującym. Przyczyniła się do integracji lokalnej społeczności pokonując przy tym własne bariery związane ze zdrowiem i ograniczeniami ekonomicznymi. W Naszej opinii jest ona inspiracją dla wielu kobiet i mężczyzn, które każdego dnia zmagają się z wyzwaniami egzystencjalnymi i zdrowotnymi. Zgodnie z nazwą swojej Fundacji daje nadzieję, na lepsze jutro swoim podopiecznym oraz osobom, które miały przywilej skorzystać z jej pomocy. Ze wszech miar jest też uosobieniem hasła przewodniego konkursu, w którym p. Irena Awieruszko – Ptaszkiewicz bierze udział. Z przyjemnością i z uwagą będziemy śledzić jej dalsze losy zarówno we wspomnianym konkursie jak i w jej działalności pro-bono.

Zapraszamy do głosowania na Irenę Awieruszko-Ptaszkiewicz:

W tym roku Konkurs odbędzie się po raz  20. Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2022” i troje równorzędnych wyróżnionych. W tegorocznej edycji po raz pierwszy zostanie też przyznana nowa nagroda - „Młody Człowiek bez barier 2022”, osobie w wieku od 14 do 20 lat, za wyjątkowe osiągnięcia, aktywną postawę i bezinteresowne działanie na rzecz innych. Poznamy również laureatów Nagrody Publiczności oraz „Osobowość internetowa” przyznawanych przez czytelników portalu Niepelnosprawni.pl oraz magazynu „Integracja”. Z okazji jubileuszu Konkursu wręczona zostanie Nagroda Specjalna - „Człowiek bez barier 20-lecia”.Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim 6 grudnia 2022 roku.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%