Zamknij

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

15:11, 05.10.2021 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Biura rachunkowe – zakres usług

Decydując się na powierzenie prowadzenia księgowości profesjonaliście przedsiębiorca ma do wyboru zatrudnienie księgowej lub skorzystanie z usług biura rachunkowego. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim wiąże się z gwarancją prowadzenia spraw firmy przez osobę lub osoby posiadające wiedzę i doświadczenie. Mając na uwadze fakt, że zatrudnienie księgowej pociąga za sobą konsekwencje związane ze stworzeniem nowego miejsca pracy, w tym m.in. z kosztami, wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z oferty biur rachunkowych.

Analizując możliwości nowoczesnych biur rachunkowych można stwierdzić, że zakres czynności, które prowadzą na rzecz klientów jest coraz szerszy. Nie są to bowiem wyłącznie działania związane z szeroko rozumianym prowadzeniem księgowości, ale są to także usługi doradztwa księgowego, czy finansowego, obsługa kadrowo-płacowa, wsparcie BHP. W ofercie znaleźć można nawet doradztwo biznesowe, które obejmuje planowanie strategii marketingowych i wizerunkowych, czy kompleksowe opracowanie modelu reorganizacji wybranych działów w firmie. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja działań.

Warto dodać, że choć nie wszystkie biura rachunkowe mogą prowadzić usługi doradztwa podatkowego w ścisłym tego słowa znaczeniu, to jednak wiedza i doświadczenie zatrudnianych w biurze księgowych może być istotnym wsparciem także w tej dziedzinie. Często oferują one także usługi profesjonalnego doradcy podatkowego, który podejmuje z biurem rachunkowym współpracę.

Korzyści współpracy z biurem rachunkowym

Oszczędność pieniędzy to jedna z niekwestionowanych korzyści współpracy z biurem rachunkowym. Koszty zatrudnienia pracownika, czyli księgowej zostają bowiem wyeliminowane, a wydatki ponoszone na obsługę księgowości mogą zostać dodatkowo zaliczone do tzw. kosztów firmowych.

Kolejnym atutem jest bezpieczeństwo, rozumiane na wiele sposobów. Przede wszystkim należy podkreślić, że pracownicy biur rachunkowych posiadają specjalistyczną wiedzę, która na bieżąco jest aktualizowana, a także doświadczenie. Warto dodać także, że biuro rachunkowe powinno posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej prowadzonej działalności. Bez względu zatem na miasto, w którym prowadzona jest działalność, biura rachunkowe w Bielsku-Białej, Warszawie, Trójmieście, czy Poznaniu dla potwierdzenia swoich kompetencji i bezpieczeństwa współpracy powinny na prośbę klienta okazać się stosownymi dokumentami.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Przede wszystkim warto postawić na bezpieczeństwo, choćby weryfikując posiadanie ubezpieczenia. Doświadczenia w branży, w której przedsiębiorca prowadzi działalność, będzie dodatkowym atutem. Wprawdzie biura rachunkowe zatrudniają wiele wyspecjalizowanych księgowych, jednak znajomość specyfiki branży może ułatwić kontakty.

Należy także pamiętać, że często najlepszą metodą przy wyborze biura jest rekomendacja zadowolonych klientów. Warto zatem poszukać informacji w internecie, ale też opinii wśród znajomych przedsiębiorców.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając biuro, któremu powierza się prowadzenie księgowości? Nie bez znaczenia pozostaje forma kontaktu, mobilność księgowej i elastyczność. W czasach kiedy większość spotkań można odbyć za pośrednictwem internetowych komunikatorów, a dokumenty przesyłać w wersji elektronicznej dobrze podjąć współpracę z biurem rachunkowym otwartym na takie rozwiązania. Ograniczeniem przestaje być wówczas choćby miejsce wykonywania działalności przez firmę i siedziba biura rachunkowego.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%