Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
08:11, 19.01.2022
Polski Komitet Energii Elektrycznej rozpoczął kampanię edukacyjną „Liczy się energia”. Przez najbliższe miesiące wyjaśniać będzie przyczyny wzrostu cen energii, pokazywać wpływające na nie mechanizmy oraz sposoby na racjonalne gospodarowanie zużyciem prądu. Celem kampanii jest edukacja o rynku energii oraz sposobach łagodzenia wpływu rosnących cen prądu na domowe budżety Polaków.
14:55, 18.01.2022
Krajowe firmy z każdym rokiem w większym stopniu polegają na pracownikach z zagranicy – w 2020 roku liczba pozwoleń na pracę w Polsce przekroczyła 400 tysięcy. Rosnąca liczba przyjezdnych nie zaspokaja jednak bieżących potrzeb przedsiębiorców. Poszukiwanie rąk do pracy wśród cudzoziemców zapowiadają liczne polskie fabryki i firmy handlowe, w tym co trzecia firma z sektora przemysłowego i handlu. Na znaczeniu zyskuje więc atrakcyjność ofert oraz zapewnienie stabilności i poczucia bezpieczeństwa.
08:42, 18.01.2022
Jedna z pierwszych tego typu aplikacji mobilnych na rynku, która sprawdza się w firmie każdej wielkości, bez względu na branżę w czasach rosnącego zapotrzebowania na płatności zbliżeniowe.
09:27, 13.01.2022
Przez trzy kolejne lata PKO Bank Polski będzie prowadził rachunki bankowe Wrocławia, a przez cztery Poznania. To już kolejni kontrahenci banku z obszaru samorządu terytorialnego. W ostatnim czasie bank podpisał umowę na kontynuację kompleksowej obsługi budżetu Województwa Mazowieckiego. Obecnie PKO BP zapewnia obsługę budżetów siedmiu województw i dziewięciu miast wojewódzkich - w sumie ok. 280 jednostek.
12:36, 12.01.2022
Na to pytanie znajdziecie odpowiedź już 13 stycznia podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego.
13:41, 30.12.2021
Czasy pierwszego Forda (tylko czarnego - przyp. red.) już dawno za nami. Obecnie najnowsze modele marki Ford zachwycają swoim pięknem i funkcjonalnością. Ten amerykański gigant ma do zaoferowania bogatą paletę aut dostosowanych do różnych potrzeb kierowców na całym świecie. Za sukcesem marki stoi idealne dopasowanie do regionalnych rynków, nowoczesność, ponadczasowość oraz innowacyjne technologie. Strategia rozwoju Forda dopasowuje się do zrównoważonego rozwoju ekologicznego,a odświeżona oferta niezmiennie przyciąga klientów z każdego zakątka globu.
12:06, 10.12.2021
Pałac i Folwark Łochów (hotel Grupy ARCHE) to miejsce, w którym historia spotyka się z teraźniejszością, poezja z muzyką i sztuką, a wszystko to odbywa się w zabytkowych, zachwycających architektonicznie wnętrzach. Pod koniec listopada odbył się tam koncert krakowskiego barda Grzegorza Turnaua, który uwieńczył regionalne obchody Roku Norwida i jednocześnie zainaugurował Ogólnopolski Festiwal Charytatywny TO MY.
11:40, 10.12.2021
PKO Bank Polski i Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) zawarły umowę o współpracy w zakresie płatniczych gwarancji ubezpieczeniowych, zabezpieczających do 80 proc. kredytu udzielonego na realizację inwestycji krajowych generujących eksport. Gwarantem jest Skarb Państwa.
10:02, 09.12.2021
Nowe zasady opłat za przejazd niektórymi autostradami przyniosły niewyobrażalny bałagan. Mimo, że teoretycznie można opłacić przejazd w wieloraki sposób, w praktyce nie jest ani szybko, ani łatwo ani bezpiecznie.
09:34, 09.12.2021
Wielu z nas jest w stanie wskazać osobę, która zainspirowała ich do rozwoju i edukacji. Może był to nauczyciel, animator lub pracodawca. Czasem od dobrego słowa, wiary w nas albo udziału w ciekawym projekcie nasze życie zmienia się na lepsze, staje się bogatsze i pełniejsze. Takich właśnie inspirujących ludzi i ich projekty doceniają już od wielu lat konkursy EDUinspiracje, EDUinspirator i EDUinspiracje Media.
14:56, 01.12.2021
Choć towarzyszy nam od pokoleń, to również w dzisiejszym, coraz bardziej rozpędzonym i zautomatyzowanym świecie, nie traci swojego uroku ani praktyczności. Lalka to nadal wymarzony przez najmłodszych prezent, a z perspektywy dorosłych stanowi udaną inwestycję w rozwój osobisty dzieci. O renesansie tego produktu świadczą dane rynkowe, wskazujące na rekordowy wzrost sprzedaży lalek w Polsce i na świecie.
07:59, 01.12.2021
Przy niektórych pracach odbywających się na wysokościach konieczne jest skorzystanie z odpowiedniego sprzętu, takie jak choćby zwyżka. Dzięki niemu jesteśmy w stanie dość sprawnie i przede wszystkim w bezpiecznych warunkach zrealizować postawione przed sobą zadanie. Świetnym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest wynajem na określony czas podnośnika koszowego. Czy jest to możliwe także w Bielsku-Białej? Oczywiście, że tak!
15:24, 12.11.2021
Asortyment sklepu z chemią domową warto poszerzyć o kosmetyki z Europy Zachodniej. Pomoże to wzbudzić zainteresowanie nabywców i zwiększy odsetek stałych klientów. Sprzedaż kosmetyków to także świetny pomysł na rozpoczęcie przygody z handlem. Dlaczego warto zdecydować się na kosmetyki z zachodu? Skąd pozyskiwać towar oraz od czego zacząć swoją działalność w biznesie?
18:30, 09.11.2021
6 września 2021 r. do grona członków Bussines & Science Poland dołączyła Krajowa Spółka Cukrowa. Tym samym KSC S.A. znalazło się w gronie polskich firm, które chcą aktywnie kształtować europejskie przepisy dla dalszego rozwoju przemysłu w Polsce.
00:00, 06.11.2021
Świadomy przedsiębiorca to ten, który dumnie kroczy po stopniach ścieżki sukcesu. Jego wiedza daleko wykracza poza tę, która jest niezbędna do sprzedaży i stworzenia produktu lub realizacji usługi. To właśnie taki przedsiębiorca najlepiej odnajduje się w świecie biznesu. Zna się bowiem na swoich odbiorcach – czy też mówiąc prościej „dobrze czyta ludzi”. Czy tego jednak można się nauczyć?