Zamknij

W jakich pojazdach można zamotać nadajnik GPS?

00:00, 23.11.2022 artykuł sponsorowany

Lokalizacja pojazdów GPS jest powszechnie stosowana w firmach transportowych. Dzięki  niej przedsiębiorstwa mają lepszą kontrolę nad tym, gdzie znajdują się ich pojazdy i ile paliwa zużywają. W jakich samochodach można zamontować nadajnik GPS? W jakim celu można to zrobić? 

GPS w samochodzie ciężarowym 

Nadajnik GPS do samochodu ciężarowego zwiększa bezpieczeństwo pojazdów, ładunków i kierowców. Pojazd jest śledzony przez cały czas jazdy w kraju lub za granicą. Dzięki temu właściciel firmy ma dokładną kontrolę nad tym, na jakim etapie transportu znajduje się ładunek i czy dotrze na miejsce w terminie. System lokalizowania pojazdów GPS przesyła nie tylko dane o położeniu pojazdu, ale i o zużyciu paliwa i średniej prędkości. Na ich podstawie możliwa jest optymalizacja kosztów w firmie. Zużycie paliwa można obniżyć, kontrolując, czy kierowcy stosuje się do zasad eco-drivingu. 

GPS w samochodzie ciężarowym przydaje się również do poprawy bezpieczeństwa kierowców w długich trasach. Podczas zagranicznych wyjazdów może dojść do wielu nieprzewidzianych sytuacji. W razie wypadku lub zasłabnięcia kierowcy lokalizator GPS wskaże, w którym miejscu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Ponadto nadajnik przyda się w razie kradzieży auta i znajdującego się w nim ładunku. Dzięki lokalizatorowi odnalezienie pojazdy będzie łatwiejsze. 

GPS w samochodzie osobowym 

W przypadku samochodów osobowych lokalizator GPS stanowi głównie zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Dzięki niemu wartościowe auto osobowe może szybciej odnaleźć policja. Zapis przejechanej trasy i aktualnej lokalizacji pojazdu zwiększy szansę na odzyskanie samochodu, zanim złodziej wywiezie je za granicę lub rozbierze na części. W autach osobowych należących do floty firmowej lokalizator przyda się również do ograniczenia ryzyka, że pracownik użyje samochodu do celów prywatnych. Lokalizator sprawdza, jakie są różnice zużycia paliwa i liczby przejechanych kilometrów pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Dzięki tym informacjom można wykryć wszelkie nieścisłości w informacjach podawanych przez samych kierowców. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%