Zamknij
REKLAMA

Pomieszczenia dla pracowników na budowie – wygodne kontenery

12:05, 26.07.2022 | Materiał partnera
Skomentuj Pomieszczenia dla pracowników na budowie – wygodne kontenery

Kontener budowlany – co to?

Mianem kontenera budowlanego określamy budynek o dowolnym kształcie i rozmiarze, który jest konstrukcją mobilną. Z łatwością można przenosić go między różnymi lokalizacjami, w zależności od tego, gdzie aktualnie prowadzone są inwestycje.

Kontenery są często produkowane na zamówienie, dlatego dość precyzyjnie można określić swoje oczekiwania względem obiektów. Oznacza to konieczność zdecydowania o głównym materiale konstrukcyjnym – czy będzie to szkło, czy raczej wielowarstwowa płyta. W przypadku kontenerów budowlanych znaczenie ma też wewnętrznych układ pomieszczeń oraz ich wyposażenie.

Dobra wiadomość jest taka, że w zależności od standardu, kontener dla pracowników można wyposażyć w instalacje elektryczne, klimatyzacyjne i grzewcze. Oznacza to całoroczną przydatność przenośnego obiektu i komfortowe warunki bez względu na warunki atmosferyczne.

Adaptacja kontenera do własnych potrzeb

Warto mieć na uwadze to, że kontenery są niezwykle uniwersalne w zastosowaniu i nadają się do użytkowania na wiele sposobów. Chętnie korzystają z nich nie tylko przedstawiciele branży budowlanej, ale też restauratorzy czy handlowcy. Kontenery występują w wielu wersjach i rozmiarach do wyboru, dość swobodnie można decydować o ich metrażu i podziale pomieszczeń wewnątrz. To pozwala wydzielić oddzielne strefy:

  • szatnia – miejsce do przebierania i przechowywania odzieży,
  • łazienka – miejsce z natryskiem i toaletą,
  • kuchnia – miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków.

Wielkość i układ kontenera zawsze można dopasować do potrzeb ekipy, która prowadzi prace budowlane i będzie korzystała z tego mobilnego obiektu w przerwach od pracy.

Zalety kontenerów budowlanych

Kontenery budowlane mają wiele zalet, które sprawiają, że tego typu zabudowę coraz częściej widujemy przy placach budów czy pracach drogowych. Wśród argumentów przemawiających za ich wyborem jest:

  • możliwość posadowienia niemal na każdym, również nierównym podłożu (na bloczkach lub stopach fundamentowych),
  • niska cena – nabycia i utrzymania,
  • pełna mobilność – możliwość przewożenia kontenera z miejsca na miejsce,
  • przeznaczenie do całorocznej eksploatacji,
  • elastyczność w projektowaniu obiektów, decydowaniu o układzie pomieszczeń i wyposażeniu,
  • bogata opcja doposażenia i założenia instalacji elektrycznych, grzewczych, klimatyzacyjnych, wodnych.

Kontener budowlany to wygodne miejsce dla pracowników, którzy przebierają się w nim, przechowują rzeczy osobiste i przygotowują oraz spożywają posiłki.

(Artykuł sponorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%