Zamknij

Prywatny ortopeda w Krakowie – kompleksowe podejście do pacjenta

art. sponsorowany + 22:51, 30.05.2023 Aktualizacja: 22:51, 30.05.2023

Ortopedia jest tak szeroką dziedziną medyczną, że z pomocy jej specjalistów korzysta się w każdym wieku w przypadku najróżniejszych problemów układu mięśniowo-kostno-stawowego. Z tego powodu możemy napotkać na trudności w uzyskaniu bliskiego terminu umówienia się na wizytę w ramach NFZ. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi ortopeda przyjmujący prywatnie.

Kto to jest ortopeda i czym się zajmuje?

Ortopeda jest lekarzem specjalistą zajmującym się dolegliwościami ze strony narządu ruchu. Mogą one wynikać z przebytych urazów, wad genetycznych, zapaleń, nowotworów, deformacji, zmian zwyrodnieniowych i innych. Do zadań ortopedy należy postawienie właściwej diagnozy oraz podjęcie leczenia zachowawczego lub chirurgicznego. Z powodu rozległości zagadnień związanych z ortopedią, studia specjalizacyjne trwają aż 6 lat po zakończeniu studiów lekarskich. Podczas nich ortopeda może wyspecjalizować się w węższej dziedzinie ortopedii. W ten sposób w klinikach ortopedycznych może przyjmować ortopeda dziecięcy, czy chirurg ortopeda, do których kieruje się jedynie wybranych pacjentów. Ortopedzi przyjmują zarówno w małych gabinetach, jak i w specjalistycznych klinikach, gdzie można w jeden dzień zostać zdiagnozowanym i rozpocząć leczenie.

Jakie schorzenia leczy ortopeda i jakie objawy powinny skłonić do wizyty?

Lekarz ortopeda przyjmuje pacjentów z różnymi rodzajami schorzeń ortopedycznych i urazów takich jak:

- złamania kończyn, a także stłuczenia, skręcenia i zwichnięcia,

- dyskopatie, skoliozy, dysplazje stawów biodrowych i inne zaburzenia naturalnych krzywizn kręgosłupa,

- schorzenia nóg takie jak płaskostopie, koślawe kolana, czy paluchy,

- dolegliwości rąk jak: zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty i wiele innych.

To tylko przykłady schorzeń, z którymi można udać się do ortopedy. Ich lista jest o wiele dłuższa. Najważniejszym jednak dla pacjenta momentem jest szybkie uchwycenie niepokojących objawów, które mogą wywoływać przedstawione powyżej schorzenia lub te, które nie zostały wymienione. W różnych ośrodkach medycznych w Polsce możemy liczyć na pomoc w uzyskaniu diagnozy i wdrożyć odpowiednie leczenie. W województwie małopolskim takim miastem gdzie znajdziemy dobrych lekarzy ortopedów jest Kraków. To dobry ortopeda w Krakowie postawi właściwą diagnozę i rozpocznie leczenie. W centralnej Polsce na liście miast zajmujących czołowe miejsce w diagnostyce i leczeniu różnych urazów jest Warszawa i Łódź, na dolnym śląsku możemy liczyć na fachową poradę np. we Wrocławiu.

Oto jakie objawy powinny skłonić do wizyty u ortopedy:

- dolegliwości bólowe układu ruchu, osłabienie siły mięśni, obrzęki, czy problemy z ruchomością stawów po poważniejszych urazach mechanicznych,

- wady postawy oraz inne wrodzone lub nabyte schorzenia utrudniające człowiekowi normalne funkcjonowanie, np., haluksy,

- drętwienia i sztywnienie kończyn,

- przykurcze, zgrubienia i bolesność ścięgien,

- poczucie dyskomfortu podczas chodzenia,

- trzaskanie w stawach i wyczuwalne przeskakiwanie.

Po zauważeniu kilku lub nawet jednego z powyższych objawów, jeśli nie będzie poprawy w krótkim czasie, kluczowe dla przywrócenia zdrowia może okazać się znalezienie dobrego ortopedy. Jeśli mieszkamy w województwie małopolskim w przypadku dzieci najlepiej sprawdzi się ortopeda dziecięcy w Krakowie. Jeśli natomiast objawy dotyczą osób dorosłych, należy udać się do ortopedy ogólnego, który zdiagnozuje i zaordynuje konkretne leczenie. Zamiast krążyć po całym mieście w poszukiwaniu wybranego gabinetu, najlepiej udać się do kliniki ortopedycznej, gdzie w jednym miejscu pacjent zostanie kompleksowo zbadany i objęty opieką

EFFI Ortophedic Clinic w Krakowie oferuje pełen pakiet usług ortopedycznych. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu pacjent ma możliwość zostać szybko zdiagnozowany i rozpocząć efektywne leczenie. Aby sprawdzić zakres usług oraz wolne terminy, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej. Klinika otacza troskliwą opieką wszystkich pacjentów na każdym etapie leczenia, począwszy od stawiania diagnozy, aż po rehabilitację.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%