Zamknij
REKLAMA

Mieszkanie dobrze skomunikowane - jakie?

10.48, 22.07.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10.48, 22.07.2021

Każdemu, kto codziennie dojeżdża do pracy czy na uczelnię, powinno zależeć na tym, żeby jego mieszkanie było skomunikowane. Pozwala to szybciej przemieszczać się z punktu A do punktu B, co nie tylko przekłada się na zaoszczędzony czas, ale i kosztuje nas mniej nerwów. Jakie powinno być mieszkanie, żeby można było je za takie uznać?

Ważna jest dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa

Najważniejszym aspektem jeśli chodzi o to, jak skomunikowane jest mieszkanie, jest stan infrastruktury drogowej. Im ta jest bardziej rozwinięta, tym lepiej. Mowa tutaj nie tylko o dostępności do dróg krajowych i wojewódzkich, którymi z reguły przemieszczamy się dużo szybciej niż drogami gminnymi, ale również o chodniki oraz ścieżki rowerowe. Ostatnia kwestia będzie szczególnie ważna dla osób, które z uwagi na korki czy też chęć utrzymania kondycji, wolą poruszać się po mieście rowerem.

Dla tych, którzy często muszą wyjeżdżać służbowo, ważnym aspektem będzie tez bliskość autostrady oraz lotniska. Pod tym względem idealne są nieruchomości na sprzedaż w Dąbrowie Górniczej. Powstające tu Osiedle Nowa Dąbrowa zlokalizowane jest dość blisko autostrady A4. Co więcej, jest świetnie skomunikowane z lotniskami w Katowicach i w Krakowie.

Dla wielu osób istotna będzie bliskość komunikacji miejskiej

Nawet te osoby, które na co dzień poruszają się samochodem, kupując mieszkanie powinny zwrócić uwagę na to, czy w pobliżu znajduje się jakiś przystanek komunikacji miejskiej. Zawsze może zdarzyć się tak, że auto się zepsuje, a do pracy będzie trzeba dojechać. Poza tym, komunikacja miejska przydaje się również w wielu innych sytuacjach.

Wracając do nieruchomości na sprzedaż w Dąbrowie Górniczej, warto zwrócić uwagę na to, że pod tym względem również są one bardzo dobrze skomunikowane. Najbliższy przystanek przy nowym osiedlu znajduje się w odległości zaledwie 30 m. Co istotne, na terenie miasta kursuje kilkadziesiąt linii autobusowych, a do tego trzy tramwajowe.

Ci, którzy pracują w Katowicach, lub innych pobliskich miejscowościach, mogą dojeżdżać do pracy również pociągiem. Przez miasto przebiega też kilka linii kolejowych, w tym linie kursujące na trasach Katowice – Warszawa oraz Katowice - Kielce.

Warto sprawdzić czy są trasy alternatywne

Osoby, którym zależy na tym, żeby kupić mieszkanie dobrze skomunikowane, powinny upewnić się, czy z wybranej przez nie nieruchomości będą mogły dojechać do pracy czy też przedszkola przynajmniej jedną trasą alternatywną. Miasto silnie się rozwija, co ma wiele zalet, ale też i wady. Zdarza się, że na skutek remontów niektóre drogi są częściowo lub całkowicie zamknięte. Poza tym dojazd może być utrudniony również w przypadku większego zdarzenia drogowego.

Żeby w takiej sytuacji nie mieć problemu z dojazdem z punktu A do punktu B, warto wcześniej sprawdzić, czy istnieje jakaś trasa alternatywna. Osoby, które codziennie dojeżdżają nie tylko do pracy, ale też do wspomnianego przedszkola, powinny upewnić się, czy z mieszkania będą mogły dojechać do każdego z tych punktów jedną trasą, tak żeby łatwiej było im funkcjonować.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%