Zamknij
REKLAMA

W Czańcu spalił się budynek mieszkalny. Straty są ogromne

12.05, 19.09.2022 Bielskirynek.pl - PSP
Skomentuj W Czańcu spalił się budynek mieszkalny. Straty są ogromne
REKLAMA

Dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło dzisiejszej nocy pożar drewnianego budynku mieszkalnego w Czańcu przy ulicy Borowej. Straty są ogromne.

Informacja o pożarze wpłynęła do miejskiego stanowiska kierowania PSP o godz. 00:30. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, ogniem objęty był cały budynek parterowy o konstrukcji drewnianej o wymiarach ok. 6m x 8m. Właściciel domu, który zgłosił zdarzenie ewakuował się z obiektu przed przybyciem straży. Według jego informacji w budynku nikt poza nim nie przebywał, a dom nie miał instalacji gazowej.  

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia,  a następnie podano trzy prądy wody na palący się budynek, w tym jeden prąd gaśniczy do wnętrza obiektu.

Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu i ścian działowych budynku. Po dogaszeniu i przelaniu pogorzeliska, miejsce działań przekazano do zabezpieczenia policji. Lokator domu został przez wójta gminy skierowany do lokalu zastępczego.

W wyniku pożaru spaleniu uległ drewniany dom - spalony cały dach obiektu wraz z  wyposażeniem wnętrza, ściany działowe i część ścian zewnętrznych.

W działaniach, które trwały do godz. 03:08 brało udział sześć zastępów z PSP oraz jednostki z OSP Porąbka, OSP Czaniec. Przyczynę pożaru ustala policja.

 

(Bielskirynek.pl - PSP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%