Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 21 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Działania prowadzono w ramach ogólnopolskiej akcji ukierunkowanej na lokalizowanie i zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania. Operacja na terenie powiatu bielskiego trwała dwa dni.
Akcja była częścią szeroko zakrojonych działań koordynowanych na terenie całego kraju, których celem jest odnajdywanie i zatrzymywanie osób poszukiwanych przez sądy i prokuratury. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze różnych pionów Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.
W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalali miejsca pobytu osób poszukiwanych oraz sprawdzali informacje operacyjne dotyczące ich możliwych lokalizacji. W rezultacie zatrzymano łącznie 21 osób.
Jedna z zatrzymanych osób była poszukiwana na podstawie listu gończego. Pozostałe 20 osób zostało doprowadzonych przez policjantów na podstawie nakazów wydanych przez sądy, które zobowiązywały funkcjonariuszy do ich zatrzymania i przekazania do aresztów śledczych lub zakładów karnych.
Zatrzymani byli poszukiwani w związku z koniecznością odbycia zasądzonych kar lub wykonania innych decyzji procesowych.
Podczas realizacji czynności policjanci wykorzystywali wiedzę dotyczącą lokalnego środowiska oraz wcześniejsze ustalenia operacyjne. W wielu przypadkach konieczne było sprawdzenie kilku potencjalnych miejsc, w których mogły przebywać osoby poszukiwane.
Część z zatrzymanych próbowała utrudnić swoje odnalezienie, zmieniając miejsca pobytu, ograniczając kontakt z bliskimi lub podając się za inne osoby. Mimo tych działań funkcjonariusze zdołali ustalić ich aktualne lokalizacje i przeprowadzić zatrzymania.
Zatrzymania przeprowadzono w różnych miejscowościach powiatu bielskiego. Operacja była realizowana intensywnie w ciągu dwóch dni i obejmowała liczne czynności operacyjne, sprawdzenia adresów oraz działania w terenie.
Jak informują policjanci, tego typu akcje są elementem stałej pracy służb odpowiedzialnych za egzekwowanie decyzji sądów oraz doprowadzanie osób poszukiwanych do odpowiednich jednostek penitencjarnych.
Policja podkreśla, że opisane zatrzymania stanowią jedynie część działań realizowanych w ramach trwającej ogólnopolskiej akcji. Funkcjonariusze nadal prowadzą kolejne ustalenia oraz czynności operacyjne, których celem jest zatrzymywanie kolejnych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.
Policja przypomina, że osoby, wobec których wydano nakazy doprowadzenia lub listy gończe, powinny liczyć się z konsekwencjami prawnymi oraz możliwością zatrzymania w dowolnym momencie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Petycja w sprawie kotów wolno żyjących w Bielsku-Białej
Zgadzam się z petycją jeśli celem jej działań będzie pozbycie się tych wolno-żyjących kotów. Nie mam nic przeciw ich dobrej jakości życia, ale w schronisku, a nie na wolności gdzie polują na inne mniejsze zwierzaki typu ptaki czy wiewiórki.
Seweryn
19:40, 2026-02-26
Chiński Nowy Rok w Bielsku-Białej. Podróż do Szanghaju
Dziękuję za artykuł 🇵🇱 Jedyny przypis redakcyjny ode mnie, to że mam na imię Kordian, chociaż wiem, że ludzie często mylą moje imię 💜 Pozdrawiam
Kordian vel Konrad
14:29, 2026-02-26
Przygotowania do przebudowy skweru Pollaka
Kolejny fragment miasta zostanie zamieniony w niezdarne do poruszania pieszych bajoro przez sporą część roku. Przykładem park Mickiewicza i Włókniarza. To samo robią w parku Słowackiego. Po co? To obszary gdzie alejki są otoczone wielkimi połaciami nawierzchni przepuszczalnej.
Karol
13:48, 2026-02-24
Petycja mieszkańców w sprawie ulicy 1 Maja
Pierwsze spotkanie w sprawie remontu ulicy 1 Maja odbyło się ponad rok temu,widocznie ruch BB powstał po tym spotkaniu skoro nie mają odpowiednich informacji🙄
Magda
06:29, 2026-02-14