Zamknij
REKLAMA

Fałszywi pracownicy banków dzwonią do mieszkańców Bielska-Białej i okolic

13:23, 05.12.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl
Skomentuj Fałszywi pracownicy banków dzwonią do mieszkańców Bielska-Białej i okolic
REKLAMA

Do mieszkańców Bielska-Białej i okolic dzwonią oszuści, podając się za pracowników banku. Proszą o potwierdzenie rzekomej transakcji na rachunku i usiłują wyłudzić dane do logowania na konto.

W ten sposób oszuści uzyskują dostęp do rachunku bankowego i „czyszczą” go z pieniędzy. Policja ostrzega przed tą popularną metodą działania przestępców.

W Bielsku-Białej grasują oszuści.

Przestępcy dzwonią do mieszkańców, podając się za pracowników banku. Proszą o potwierdzenie rzekomej transakcji na rachunku i usiłują wyłudzić dane do logowania na konto. Tym sposobem starają się uzyskać dostęp do rachunku bankowego, żeby skraść środki pieniężne na nim zgromadzone. Na szczęście mieszkańcy bielska, którzy nas zawiadomili, nie dali się oszukać. Przestrzegamy przed tą metodą działania przestępców.

- czytamy na stronie Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej

Nigdy nie podawaj danych do logowania na rachunek bankowy, danych swojej tożsamości, ani nie instaluj żadnych aplikacji. Można w ten sposób stracić oszczędności zgromadzone na rachunku.

Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w najbliższym komisariacie.

(Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%