Zamknij

Czterech włamywaczy trafi za kratki. Wystarczył jeden telefon

08:23, 26.08.2021 | A.R
Skomentuj włamywacze ujęci na gorącym uczynku
REKLAMA

Cztery osoby podejrzane o włamanie do domu w Bielsku-Białej zostało zatrzymanych przez bielskich policjantów. Do zatrzymania przyczynił się świadek, który zauważył kilka osób podejrzanie kręcących się w okolicach jednego z domów i poinformował o tym telefonicznie Policję. Trzech podejrzanych trafiło już do aresztu, a wobec jednego prokurator zastosował policyjny dozór. Za włamania w warunkach recydywy grozi im kara do 15 lat więzienia.

Bielscy policjanci z komisariatu I w sobotę w nocy zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzanych o włamanie do domu w Bielsku-Białej przy ulicy Łęgowej. Na telefon alarmowy zadzwonił świadek, który stwierdził, że w okolicach domu „kręci się” kilka osób, a część z nich najprawdopodobniej włamała się do środka. Na miejscu niezwłocznie pojawili się mundurowi z bielskiego komisariatu, którzy wewnątrz domu zatrzymali cztery osoby.

włamywacze ujęci na gorącym uczynku

Okazało się, że byli to trzej mężczyźni w wieku 33, 24 i 23 lat oraz 27-letnia kobieta. W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych i dochodzeniowych okazało się, że grupa ta odpowiada również za inne kradzieże i włamania dokonywane w ostatnim czasie na terenie Bielska-Białej i w okolicznych miejscowościach.

Jak ustalili śledczy, na ich koncie między innymi jest kradzież trakcji kolejowej z nieczynnej linii kolejowej, włamania do kasy parkingowej czy kradzież roweru. Ponadto wszyscy byli już notowani do kradzieży i działali w warunkach recydywy. Ponadto zatrzymany 23-latek był poszukiwany przez bielski sąd, gdyż miał zasądzoną karę 2 lat i 10 miesięcy więzienia za popełnione już przestępstwa.

Wczoraj na wniosek bielskiej prokuratury wobec 27 i 33-latka sąd zastosował areszt na okres jednego miesiąca. Ostatni ze sprawców 24-latek został objęty dozorem policyjnym. Za włamania i kradzieże, których dopuścili się w warunkach recydywy, grozi im kara do 15 lat pobawienia wolności.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%