Projekt, który jest realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach inwestycji na węźle czechowickim o wartości 1,4 mld zł, ma na celu poprawę warunków podróży i przewozu towarów. Dofinansowanie tego przedsięwzięcia pochodzi z unijnego projektu CEF „Łącząc Europę”.
Przejście dla pieszych pod torami nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także staje się prawdziwym dziełem sztuki ulicznej. Kolorowe murale zdobiące ściany przejścia nawiązują do historii kolei, miasta i regionu. To dzieło lokalnej artystki Anety Paszek, które korzystnie zmienia wizerunek drogi pod torami i wzbogaca przestrzeń miejską.
Warto także wspomnieć o usprawnieniach na stacji Czechowice-Dziedzice. Perony stały się bardziej dostępne i komfortowe. Nowe wiaty, odnowione zabytkowe elementy, ławki, czytelne oznakowanie i jasne oświetlenie tworzą przyjazne środowisko dla podróżnych. Przejście podziemne gwarantuje bezpieczny dostęp do peronów i drugiej strony miasta, a windy ułatwiają komunikację.
W ramach projektu, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyposażyły także stację Czechowice-Dziedzice w lokalne centrum sterowania, co przekłada się na bezpieczne prowadzenie ruchu kolejowego na tym obszarze.
Efektem tych inwestycji jest sprawniejszy i bezpieczniejszy ruch kolejowy na linii Goczałkowice Zdrój – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg, co wpływa na komfort podróży na trasie z Katowic do Zebrzydowic i w Beskidy. Roboty planowane są do października 2023 roku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz