Zgromadzenie ma zwrócić uwagę opinii publicznej oraz władz na trudną sytuację zawodową pracowników kolei. Związkowcy domagają się poprawy warunków pracy oraz wzrostu wynagrodzeń. Organizatorzy zapowiadają pokojowy przebieg protestu oraz współpracę ze służbami porządkowymi.
W związku z planowaną akcją protestacyjną należy spodziewać się poważnych utrudnień w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania DK1 i ul. Kopernika. Ruch pojazdów może być okresowo spowalniany lub czasowo wstrzymywany.
– Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o omijanie tego odcinka w godzinach protestu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku-Białej. – Na miejscu obecni będą funkcjonariusze odpowiedzialni za kierowanie ruchem i zapewnienie bezpieczeństwa.
Organizatorzy podkreślają, że protest jest odpowiedzią na wieloletnie zaniedbania w sektorze kolejowym. Jak zaznacza przewodniczący związku, działania te mają charakter ostrzegawczy i są wyrazem niezadowolenia z braku postępów w dialogu z pracodawcami.
Bielsko-Biała: Zielone światło dla reorganizacji spółki
Decyzja totalnie jednostronna, i wspierająca prywatnych deweloperów bo przecież chodzi o to żeby sprzedać tereny zielone. Miasto powinno wspierać Zieleń Miejską i dać jej szansę na realizowanie projektów zamiast rozsprzedawac aktywa.
Bielszczanin
22:35, 2025-09-11
Bielsko-Biała: Miasto zdecydowało o odstrzale dzików
To jest chora decyzja żeby zabijać dzikie zwierzęta w mieście. Mają prawo do życia, można je przewieźć do lasu, zabezpieczać w inny sposób tereny miejskie. Nie mamy prawa zabijać zwierząt. Absolutnie chory wymysł chorych i leniwych ludzi.
Sąsiadka
22:30, 2025-09-11
Czy słoneczniki trafią do Banialuki?
Troche, teatru, troche kabaretu, świetna zabawa. Idealne na plener. Dużo ciekawsze niż zwykłe czytania. Bawiliśmy się doskonale. Jak zacytował syn...."Świnki są the best".
Tadeusz i Maciek
13:06, 2025-09-07
Bielsko-Biała doczekała się własnej ‘Hall of Fame’
ale czy to nie jest raczej "wall of fame"? !!
Apa
15:04, 2025-09-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz