Zamknij

Czechowice-Dziedzice: Pomóżmy pani Barbarze - zbiórka funduszy na leczenie trwa nadal

17.49, 19.10.2022 materiał prasowy Aktualizacja: 17.59, 19.10.2022
Skomentuj fot. Z. Lubowski. Czechowice-Dziedzice: Pomóżmy pani Barbarze - akcja trwa nadal
REKLAMA

O październikowym koncercie charytatywnym, który odbył się pod hasłem „Pomóżmy Barbarze Bielaczyc”, pisały nie tak dawno lokalne media. Podczas wydarzenia w czechowickim domu kultury, udało się zebrać kwotę 12 tysięcy zlotych. To jednak wciąż kwota niewystarczająca na niezbędne leczenie i rehabilitację.

Pani Barbara Bielaczyc, zawodowa śpiewaczka operowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, od 17 lat prowadzi Czechowicki Teatr Muzyczny MOVIMENTO. W zeszłym roku nieoczekiwane wydarzenie - udar mózgu, przerwał jej dotychczasową aktywność zawodową, Okazało się, że następstwa udaru ciągle dają o sobie znać. Na domiar złego wyszło na jaw, że cierpi ona na czerwienicę, groźną chorobę krwi. 

Pomysł zorganizowania charytatywnego koncertu zrodził się w głowach dawnych i obecnych wychowanków pani Barbary, którzy chcieli w ten sposób zrewanżować się za poświecone im lata artystycznej edukacji. W wydarzeniu wzięli udział artyści-amatorzy i profesjonaliści. Cel tej szlachetnej inicjatywy był jasno określony - zbiórka funduszy na leczenie. Z biletów-cegiełek udalo się zebrać 12 tysięcy. Więcej na temat samej imprezy można przeczytać tutaj.

Przyjaciele pani Barbary zorganizowali także zbiórkę funduszy na portalu "pomagam.pl" 

Na portalu „pomagam.pl” jest prowadzona zbiórka pieniężna pod hasłem „Pomóżmy Basi”. Wszyscy zainteresowani mogą jej przekazać finansowe darowizny. – Warto to zrobić, by w ten sposób wesprzeć wspaniałą osobę, która tyle serca okazała uzdolnionym artystycznie czechowiczanom – apelują pomysłodawcy i inicjatorzy akcji.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%