Zamknij
08:32, 26.09.2021

25 września w Bielskim Centrum Kultury im. M. Koterbskiej odbyła się uroczysta Gala podsumowująca jubileuszowy X Kongres Kobiet Podbeskidzia.

Podczas Gali miało miejsce kilka bardzo istotnych wydarzeń. Organizatorki odsłoniły fotel pereł, który już na wiosnę stanie w Ogrodzie pereł w Parku Słowackiego. Instalacja, to dzieło bielskiej artystki Lidii Sztwiertni, która także jest autorką statuetki Perły Podbeskidzia. Uroczysty wieczór był także okazją do oficjalnego przekazania na ręce Agnieszki Nowak ważnego zadania, czyli kontynuacji idei kongresowej.

Gala to już tradycyjnie moment, kiedy do rąk niezwykłej kobiety trafia nagroda Perły Podbeskidzia. W jubileuszowym roku Kongresu była to Perła Podwójna i otrzymała ją Ewa Sakowska ze Stowarzyszenia Beskidzka Inicjatywa Lokalna, która od początku związana jest z działalnością Kongresu. Nagrodę wręczyli: Małgorzata Kidawa-Błońska, Anna Szczęśniak i Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski. Ponadto 12 pań szczególnie zaangażowanych w działania okołokongresowe nagrodzonych zostało muszlami pereł.

Kongresową galę artystycznie uświetniły: skrzypaczka Joanne Marie (Joanna Franciszkowska) i Renata Przemyk - obie panie to rodowite bielszczanki oraz zespół Lunatyp z Cieszyna. Autorkami wystawy malarskiej były: Kaja Solecka, Beata Wąsowska, Anna Godlewska i Małgorzata Pindel-Kryjak.

Pomysłodawczynią i patronem honorowym Kongresu jest Mirosława Nykiel, posłanka na Sejm RP.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz