Zamknij
22:50, 24.06.2022

24 czerwca na bielskiej Starówce rozpoczęły się obchody święta "Od jana do Iwana'.

Inicjatywa ta, zapoczątkowana przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia pod przewodnictwem Grażyny Staniszewskiej oraz Ośrodek Integracji Obcokrajowców MyB, wpisała się już na stałe w kalendarz letnich imprez kulturalnych naszego miasta.

Wspólne świętowanie czasu letniego przesilenia, to okazja do integracji i poznania kultury obu narodów: polskiego i ukraińskiego. Duży wkład w organizację tego wydarzenia ma Grażyna Staniszewska, przewodnicząca Towarzystwa i Ula Worobec, Ukrainka, mieszkająca od wielu lat w Polsce.

W piątek, na rynku Starego Miasta odbył się koncert zespołu Kosy, który tworzą cztery charyzmatyczne kobiety. Zespół śpiewa muzykę w klimatach słowiańskich i zaprezentował utwory z plenerowego spekatklu "Słowianie".. 

Na zakończenie wieczoru w wykonaniu Teatru Ognia Tesserakt odbył się fireshow przy akompaniamencie klimatycznej muzyki słowiańskiej.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz