Zamknij
22:50, 24.06.2022

24 czerwca na bielskiej Starówce rozpoczęły się obchody święta "Od jana do Iwana'.

Inicjatywa ta, zapoczątkowana przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia pod przewodnictwem Grażyny Staniszewskiej oraz Ośrodek Integracji Obcokrajowców MyB, wpisała się już na stałe w kalendarz letnich imprez kulturalnych naszego miasta.

Wspólne świętowanie czasu letniego przesilenia, to okazja do integracji i poznania kultury obu narodów: polskiego i ukraińskiego. Duży wkład w organizację tego wydarzenia ma Grażyna Staniszewska, przewodnicząca Towarzystwa i Ula Worobec, Ukrainka, mieszkająca od wielu lat w Polsce.

W piątek, na rynku Starego Miasta odbył się koncert zespołu Kosy, który tworzą cztery charyzmatyczne kobiety. Zespół śpiewa muzykę w klimatach słowiańskich i zaprezentował utwory z plenerowego spekatklu "Słowianie".. 

Na zakończenie wieczoru w wykonaniu Teatru Ognia Tesserakt odbył się fireshow przy akompaniamencie klimatycznej muzyki słowiańskiej.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
Pierwszy Bieg KoBBiet w Bielsku-Białej
zobacz fotorelację
Tango Emigrante - koncert w dawnej Patrii
zobacz fotorelację
Teatr pod chmurami – „Trzy Świnki” na Wzgórzu Trzy Lipki
zobacz fotorelację
Gala Festiwalu Piosenki Bielsko-Bialskich Artystów
zobacz fotorelację
Rodzinny piknik SpLATA i koncert grupy 2B Voice
zobacz fotorelację
Piąty koncert na teatralnym balkonie
zobacz fotorelację
Bielsko-Biała ma swoje Hall of Fame!
zobacz fotorelację
80 lat Związku Polskich Artystów Plastyków
zobacz fotorelację
Wioska harcerska w centrum miasta
zobacz fotorelację
Historia miasta opowiedziana przez .... marynarkę
zobacz fotorelację

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz