Oczywiście nie zabraknie także najnowszych produkcji gospodarzy – bielski teatr zaprezentuje takie spektakle jak "Ślub" w reżyserii Agaty Biziuk, "Mały Książę" Filipa Jaśkiewicza oraz "Koziołek Matołek w Afryce" w reżyserii Marka Zákosteleckiego. Ta ostatnia sztuka będzie miała swoją premierę już we wrześniu.
PROGRAM FESTIWALU ZNAJDZIESZ TUTAJ
Październik w Bielsku-Białej zapowiada się niezwykle ekscytująco za sprawą 30. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej, który przyciągnie do miasta artystów z różnych zakątków świata. Festiwal, znany z unikalnych i często zaskakujących przedstawień, tym razem przygotował dla widzów kilka wyjątkowych wydarzeń plenerowych, które z pewnością zapiszą się w pamięci mieszkańców i gości.
Plac Wojska Polskiego ożyje dzięki spektakularnym pokazom. Już na otwarcie festiwalu widzowie będą mogli uczestniczyć w niezwykłym przedstawieniu zatytułowanym „Cyrk Tarabumba”. Ten wyjątkowy spektakl, który przygotowali artyści z Teatru Klinika Lalek z Wolimierza, przeniesie publiczność w świat gigantycznych marionetek. Przedstawienie to nawiązuje do tradycji cyrkowych, gdzie postacie zwierząt, sterowane przez aktorów, będą współpracować z treserami, siłaczami, akrobatami i klaunami. „Cyrk Tarabumba” to show, które wprowadzi wszystkich w niezwykły nastrój i udowodni, że teatr lalek może być widowiskiem o niespotykanej skali i rozmachu.
Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie występ niemieckiego Teatru Titanick, który zamknie festiwal z prawdziwym rozmachem. Przez trzy dni przed finałowym przedstawieniem na placu Wojska Polskiego powstawać będzie imponująca konstrukcja sceniczna. To na niej rozegra się spektakl „Upside Down”, który z pewnością zaskoczy widzów niecodziennymi rozwiązaniami technicznymi i efektem wizualnym. Spektakl ten obiecuje zanurzyć publiczność w świecie, gdzie rzeczywistość zostanie wywrócona do góry nogami, a granice między tym, co możliwe, a tym, co niemożliwe, staną się płynne.
Widowiska plenerowe organizowane są we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej Miasto Splotów.
Nie można zapomnieć o wielkiej paradzie, która stanie się jednym z najbardziej barwnych elementów festiwalu. Organizatorzy planują powtórzyć sukces poprzednich lat, kiedy to parada przemaszerowała ulicami Bielska-Białej, budząc zachwyt i entuzjazm mieszkańców. Tegoroczna parada obiecuje być jeszcze większa i bardziej imponująca, z udziałem szczudlarzy, kataryniarzy, kuglarzy oraz performerów, którzy wprowadzą festiwalową atmosferę na ulice miasta.
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej odbywający się w Bielsku-Białej co dwa lata, to wydarzenie, które łączy tradycję z nowoczesnością, oferując widzom niezapomniane przeżycia. Tegoroczne plenerowe spektakle są doskonałym przykładem tego, jak bogaty i różnorodny może być teatr lalek.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz