Zamknij

Świetna zabawa i edukacja na XII Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii! [FOTORELACJA]

12:56, 10.06.2022 | mat. nadesłany
Skomentuj Świetna zabawa i edukacja na XII Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii!
REKLAMA

Niezawodnie na XII Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii było ekologicznie i bardzo energetycznie. Ten cieszący się zainteresowaniem młodszych i starszych mieszkańców Bielska-Białej ekologiczny piknik edukacyjny jest już za nami. W dniu 7 czerwca Park Słowackiego pękał w szwach. Pojawiło się ponad 30 przedszkoli, 40 szkół i setki mieszkańców. Festiwal otworzył Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski.

Słoneczna pogoda dopisała, a groźba ulewy spełniła się w najlepszym momencie imprezy, kiedy ta odbywała się pod namiotem festiwalowym.

Podsumowaliśmy konkurs „Szanuj energię, chroń klimat” pn. „Przybij piątkę...", którego zwieńczeniem jest właśnie festiwal. 33 przedszkola i 70 szkół pracowało twórczo i edukacyjnie przez 5 miesięcy trwania konkursu i łącznie wykonało 830 różnego rodzaju zadań i prac konkursowych. To wynik bez precedensu. Nagrody wręczymy na finale konkursu 14 czerwca u jednego z partnerów konkursu – w Kinie Helios Bielsko-Biała o godzinie 14-tej.

Tegoroczny festiwal był jeszcze bogatszy w atrakcje. Oprócz tradycyjnych pokazów i konkursów, warsztatów manualnych i sportowych przygotowanych przez partnerów wydarzenia oraz spółki miejskie, pojawiły się nowe interaktywne stoiska szkół ponadpodstawowych, telebim e-sportowy, niezwykły pokaz iluzjonisty, a estradę przed Bielskim Domem Kultury raz po raz zasypywał deszcz kolorowych baniek mydlanych - nowa odsłona wyróżnika imprezy pn. „Odlotowe Bielsko”.

Po porannym bloku dla przeszkoli i szkół, o godzinie 16-tej, ruszył program dla rodzin i mieszkańców miasta: 35 stanowisk z warsztatami, grami, zabawami oraz konkursami ekologicznymi. O 16:15 wystartowała terenowa gra rodzinna na smartfony „W(ko)miksuj się w klimat Superpiątki” z metą na Rynku starego miasta, a o 19:00 w teleturnieju EKOMNIBUS rozgrywanym na telebimie drużyny rodzinne wygrały m.in. atrakcyjny pobyt nad Bałtykiem, lot helikopterem oraz elektryka BMWi3 na weekend.

Na scenie festiwalowej wystąpiły zwycięskie przedszkola w konkursie „Szanuj energię, chroń klimat” oraz zespoły wokalne i taneczne z DK Kubiszówka oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Imprezę zaszczycił pisarz – autor komiksów o przygodach bociana i żaby „Bielski i Biała ratują miasto” oraz nowowydanego „Bielski i Biała na tropie…”. Fabuła obu komiksów dotyczy ekologii w Bielsku-Białej. Nowy komiks jest już dostępny w Wydziale Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Ok. 19:30 impreza przeniosła się na Rynek, gdzie nagrody multimedialne dla uczestników mobilnej gry terenowej ufundowane przez partnerów festiwalu wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Adam Ruśniak. Na koniec o godzinie 20-tej wystąpiła ulubienica nie tylko nastolatków, 14-letnia wokalistka Sara James. Jej przebój „Somebody” i dynamiczny występ wyzwolił u bielszczan niespożyte całodniowym świętowaniem pokłady pozytywnej energii.

Ekologiczny piknik edukacyjny pn. XII Beskidzki Festiwal Dobrej Energii zorganizowany został w ramach projektu „Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała -etap I”, który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%