Zamknij

Kolorowo, świątecznie i z góralskim przytupem na koncercie Beskidzkie Betlejem

19:54, 13.12.2021 Aktualizacja: 20:04, 13.12.2021
Skomentuj Beskidzkie Betlejem w sali Bielskiego Centrum Kultury im. M. Koterbskiej Beskidzkie Betlejem w sali Bielskiego Centrum Kultury im. M. Koterbskiej

Niedzielny koncert "Beskidzkie Betlejem", zorganizowany dla uczczenia 25-lecia działalności Miejskiego Domu Kultury, na długo pozostanie w pamięci, nie tylko jego uczestników, lecz przede wszystkim zaproszonych gości.

Prezentacja ćwierćwiekowego dorobku w ciągu niespełna dwóch godzin koncertowych, nie była oczywiście możliwa do zrealizowania, lecz to, co zobaczyliśmy podczas niedzielnego widowiska, stanowiło znakomitą próbkę artystycznych możliwości zarówno solistów, jak i zespołów wywodzących się z placówek bielskiego MDK-u.

fot. L. Cykarski. Beskidzkie Betlejem w Bielskim Centrum Kultury

Podczas koncertu zaprezentowano 16 najpiękniejszych, tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek w ciekawych muzycznych aranżacjach Jacka Obstarczyka, które w połączeniu z wokalem najmłodszych i nieco starszych wykonawców, niewątpliwie wprowadziły publiczność w świąteczny klimat.

O dobry nastrój zadbali także prowadzący koncert: Aneta Legierska i Irek Bieleninik, którzy z właściwą sobie swadą, odkrywali przed publicznością sekrety wigilijnych, ludowych obrządków.

Aneta Legierska i Irek Bieleninik
Było bajecznie i kolorowo, chwilami nostalgicznie, lecz i z góralskim przytupem, jak przystało na podbeskidzką konwencję tego spotkania. W jubileuszowym programie mogliśmy usłyszeć: Kapelę Góralską Beskid, Kapelę Beskidek, formację folkową Cuda Wianki, Kapelę Śtudry, Dziecięcy Chórek Pinokio, Zespół Melodyjka, Zespół Retrospekcja, Annę Majeranowską, Małgorzatę Langner, Antoninę Romanowską i niezastąpiony bielski Chór Gospel z Olszówki prowadzony przez Michała Czulaka Czulensa, który oprócz własnych występów, wspierał wokalnie i tanecznie pozostałych artystów.

Chór Gospel z Olszówki pod kierownictwem Michała Czulaka Czulensa
Dużą niespodzianką, która zebrała najwięcej owacji, było wykonanie kolędy Lulajże Jezuniu przez najmłodszą uczestniczkę koncertu, której towarzyszył pokaz sztuki malowania piaskiem w wykonaniu artysty z Armenii Tigrana Vardikyana.

pokaz sztuki malowania piaskiem w wykonaniu artysty z Armenii Tigrana Vardikyana.

Kto przegapił niedzielny koncert będzie miał okazję zobaczyć jego powtórkę na żywo 19 grudnia o godzinie 16.00 na bielskim Rynku. "Beskidzkie Betlejem" będzie jedną z ostatnich atrakcji artystycznych tegorocznych Świąt na Starówce.

Jeżeli nie skorzystacie z tej okazji, to pozostaje jeszcze transmisja on-line koncertu, którą będziecie mogli zobaczyć w calości 24 grudnia o godzinie 12.00. 

[FOTO: MDK/L.CYKARSKI]
(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%