Zamknij

Poznański skwer Bohdana Smolenia otwarty

08:25, 15.06.2022 | materiał prasowy - UM BIELSKO-BIAŁA
Skomentuj fot. AR. Krzysztof Deszczyński i Agnieszka Litwin
REKLAMA

Z okazji 75. rocznicy urodzin Bohdana Smolenia w Poznaniu nastąpiło otwarcie Skweru Bohdana Smolenia. Podczas uroczystości samorząd Bielska-Białej reprezentował zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak. 

Od 12 czerwca skwer przy ul. Rybaki i Strzałowej, gdzie rok temu odsłonięto pomnik artysty, otrzymał nazwę Skweru Bohdana Smolenia.

Inauguracja przebiegła imponująco - był koncert, promocja książki i dużo dobrej zabawy połączonej z potańcówką na tymże skwerze.Podczas wydarzenia zostały odsłonięte dwie tabliczki z nazwą Skwer Bohdana Smolenia, jak również nastąpił pokaz zdjęć nagrodzonych w konkursie fotograficznym pt. Smoleń na skwerze.

Pomysłodawcą powstania pomnika jest Krzysztof Deszczyński, który w trakcie imprezy otrzymał obraz przedstawiający Smolenia, autorstwa Agnieszki Litwin z kabaretu Jurki.Przy okazji uroczystości i 75. rocznicy urodzin Bohdana Smolenia odbyła się premiera biografii o tym satyryku pt. A tam, cicho być! – czyli cytatem ze słynnego monologu kabareciarza z roku 1983. Cytat ów, był też, jak się okazuje, ulubionym powiedzeniem jednego z synów Smolenia - Piotra, który tak odpowiadał, gdy ktoś mu przeszkadzał w zabawie. Przypomniała o tym autorka książki Katarzyna Olkowicz.

fot. AR

(materiał prasowy - UM BIELSKO-BIAŁA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%