Zamknij

Odkrywamy kolejną dzielnicę Bielska-Białej

20:51, 16.09.2021 | materiał prasowy
Skomentuj NAC_Komorowice
REKLAMA

Kolejny spacer ze Stowarzyszeniem Olszówka, tym razem odkryje uroki Komorowic. Od ronda NSZ do ronda Dziopaka czyli komorowicki groch z kapustą. W rolę przewodnika wcieli się Sławomir Horowski - historyk i nauczyciel w II LO im. Adama Asnyka.

Opowieść o dziejach Komorowic będzie okazją do przedstawienia ciekawych wydarzeń, które miały miejsce w różnych epokach i dotyczyły wielu aspektów życia. Będzie mowa na przykład o wielkiej akcji osadniczej z przełomu XIII i XIV wieku, o wojnie prusko-austriackiej z 1866 roku, o działalności antykomunistycznego podziemia, o powstaniu Fabryki Samochodów Małolitrażowych czy o lokalnej piłce nożnej. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo Komorowic z dawnym Bielskiem i dawną Białą, wiele z tych wydarzeń było istotnych nie tylko dla historii Komorowic, ale i dla dziejów Bielska oraz Białej, a potem Bielska-Białej

- mówi Sławomir Horowski,

Wycieczka rozpocznie się 18 września o godz. 15.00 przy rondzie Narodowych Sił Zbrojnych (zbieg ulicy Komorowickiej, Czerwonej i Kwiatkowskiego).

  • Uwaga! Obowiązują limity uczestników i zapisy. Aby się zapisać, należy wysłać maila na adres:[email protected] lub wysłać SMS na numer telefonu 693315998. W treści należy podać imię i nazwisko oraz datę wycieczki, której dotyczy zgłoszenie. Uczestnikami mogą być tylko osoby, które dostaną potwierdzenie zawierające informację o miejscu zbiórki. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Wycieczki są bezpłatne. Dofinansowanie – Gmina Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Olszówka ze środków pochodzących z 1 proc. odpisu z podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Patronat – Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne. Koordynatorzy projektu: Jacek Zachara i Jakub Krajewski.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%