Zamknij

Ponad 4 mln na kulturę fizyczną i nasze bezpieczeństwo w górach

23:11, 27.02.2021 | A.R
Skomentuj
REKLAMA

Rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert w dziedzinie kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej przekazano łącznie 4 203 404 zł.

Samorząd województwa konsekwentnie wspiera sport i szeroko pojętą kulturę fizyczną. Zdajemy sobie sprawę, że szczególnie w trudnym czasach walki z covid-19 dotacje z budżetu regionalnego są ważne dla organizacji pozarządowych funkcjonujących w województwie śląskim. Środki trafiły również na zadania w zakresie bezpieczeństwa publicznego. GOPR i WOPR to jednostki ratujące ludzkie życie w górach i nad wodą

podkreśla marszalek Jakub Chełstowski.

Wsparcie finansowe w kwocie 2 689 654 zł otrzymają związki sportowe z regionu na organizację szkoleń dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo oraz sportowców niepełnosprawnych, a także na organizację i uczestnictwo w imprezach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego.

Sport akademicki w obszarze upowszechniania kultury fizycznej wsparto łączną kwotą 298 750 zł, Śląska Federacja Sportu w Katowicach otrzyma 800 tys. zł na szkolenie kadry wojewódzkiej młodzików w 2021 roku i 250 tys. zł na udział w finałach Mistrzostw Polski i Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieżowych zawodników reprezentujących województwo śląskie.

75 tys. zł trafi w sumie do aeroklubów z naszego regionu na zadania w zakresie sportów lotniczych, a 90 tys. zł zostanie przekazane na sporty motorowe. Na realizację zadań w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego przekazano łącznie 840 tys. zł.

Na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach przeznaczono łącznie 500 tys. zł. GOPR Grupa Jurajska w Kroczycach otrzyma 158 tys. zł, a GOPR – Grupa Beskidzka w Szczyrku 342 tys. zł. Na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą trafi łącznie 340 tys. zł. Zarówno Beskidzkie WOPR w Bielsku-Białej, jak i Śląskie WOPR w Katowicach otrzymają po 170 tys. zł.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%