Zamknij

Mecz młodych piłkarzy z Polski i Ukrainy na stadionie BTS REKORD

16:31, 03.08.2022 | .
Skomentuj Mecz młodych piłkarzy z Polski i Ukrainy na stadionie BTS REKORD
REKLAMA

Charytatywny mecz towarzyski pomiędzy BTS Rekord a Dush 1 z obwodu Chmielnickiego odbędzie się już w najbliższy piątek, 5 sierpnia o godzinie 16.00 na płycie głównej stadionu BTS Rekord na ulicy Startowej 13.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli poseł Przemysław Koperski, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Prezes Grupy Rekord Janusz Szymura.   

Już w najbliższy piątek młodzież z Polski i Ukrainy w wieku 12/11 lat wybiegnie na murawę na stadionie przy ulicy Startowej 13 w Cygańskim Lesie, aby rozegrać mecz towarzyski w ramach trwającego obecnie humanitarnego obozu sportowego dla dzieci z Ukrainy dotkniętych skutkami wojny, który wystartował 30.07 br.

W akcję zaangażował się poseł na Sejm RP Przemysław Koperski, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Prezes Grupy Rekord Janusz Szymura oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Ponad podziałami

W kwestii pomocy na rzecz dzieci dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie, praktycznie wszystkie środowiska działają ponad podziałami - mówi poseł Przemysław Kopersk, inicjator przedsięwzięcia, który na każdym kroku podkreśla zaangażowanie w akcję humanitarną Marszałka Chełstowskiego, Prezydenta Klimaszewskiego, Prezesa Szymury i Caritasu. 

Zaangażowani w pomoc wierzą, że oprócz odpoczynku z dala od wojny, dzieci spełnią swoje marzenia - dla większości z nich to pierwszy wyjazd zagraniczny w życiu, doświadczą serdeczności i przyjaźni w naszym kraju, a do domu wrócą z pięknymi wspomnieniami z naszego województwa. To powinno pozwolić im chociaż trochę oderwać się od trosk wojny, które nigdy nie powinny być udziałem dzieci.

Piątkowy mecz jest świetną okazją do promowania idei solidarności i integracji polsko-ukraińskiej. Wystawione drużyny młodych sportowców składają się z dzieci w rocznikach 2010 i 2011. Część Zawodników z Obwodu Chmielnickiego, to uchodźcy wewnętrzni z terenów objętych wojną na Wschodzie kraju. Zarówno młodzież z BTS Rekord Bielsko-Biała jak i Dash 1 Chmielnicki już nie mogą się doczekać piłkarskiej rywalizacji.

Organizatorzy zapraszają media i lokalną społeczność do wspólnego udziału w tym wspaniałym widowisku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec BBMieszkaniec BB

2 0

Super inicjatywa ! 🙂 10:14, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%